TAI CHI CENTRUM – miesto, ktoré spája

Keď som v septembri 2009 otvorila svoj vlastný priestor na cvičenie, svoje Tai chi centrum, bol to splnený sen. Mala som vtedy už 7 “tai chi rokov” odcvičených, vlastných žiakov a veľkú túžbu deliť sa o to, čo viem. Tá veľká energia, s ktorou som do toho šla, pôsobila ako pozitívny vír a pritiahla do mojej blízkosti skvelých lektorov i klientov. Tai chi centrum sa stalo “domovom” pre mnoho druhov cvičení, kurzov, prednášok, workshopov, podujatí.

Bolo tiež miestom, kde som rástla – odborne aj ľudsky, a rástli tam aj dve moje staršie deti, ktoré som brávala na kurzy so sebou a cvičila s nimi v šatke. Neskôr sa batolili či hrali vedľa mňa, kým nepodrástli natoľko, aby spokojne ostali bezo mňa doma. Do tajčína, ako deti Tai chi centrum volali, so mnou cupkávali, aj keď som tam organizovala letné tábory či tai chi škôlku.

Postupne však začalo byť citeľné, že moja energia je teraz sústredená doma a z víru, ktorý na začiatku všetko tak dobre roztočil, ostal len pokojne plynúci potôčik bez sily transformovať. Preto som sa po 6 rokoch rozhodla moje Tai chi centrum zavrieť. Za históriu jeho fungovania som sa rozlúčila len s troma nespokojnými klientkami. A tu je pár poďakovaní od tých, s ktorými sme šli po rovnakej ceste:

Držím palce a ďakujem za vsetko! Pandy a Qi Gong boli dôležitou etapou môjho života!

Anička, aspoň touto formou chcem poďakovať za vytvorenú oázu pokoja a rozvoja pre všetky vekové kategórie. Prajem Ti všetko len to najlepšie v nasledujúcom období, hlavne nech sa ti darí k spokojnosti.

Ďakujem Aničke a všetkým skvelým ľudom, ktorých som cez taichicentrum stretla. Ďakujem za nádherné roky spolupráce a všakovaké zážitky.

Čo teda ďalej?

Učiť som neprestala a učím do teraz v priestoroch, ktoré si prenajímam, a tak si aj naša tretia vyskúšala byť tai chi dieťaťom a cvičiť najprv v brušku a potom na brušku :)

Viem, že tai chi je to, čomu sa chcem venovať, avšak mať svoje štúdio nebude možné, kým deti nevyrastú. Preto ku mne nenápadne prišla myšlienka otvoriť virtuálne Tai chi centrum.

Ambíciou prvého Centra bolo byť miestom, kde sa budú ľudia dobre cítiť, kde načerpajú pozitívnu energiu a kam sa budú radi vracať.
Mojou túžbou je, aby to rovnako platilo aj v druhom Tai chi centre. Nazvala som ho miestom, ktoré spája.

Spája všetky podoby tai chi – harmóniu, meditáciu, relaxáciu, zdravotné cvičenie i bojové umenie. Filozofiu, životný princíp, cestu. A kurzy, kde sa tomuto všetkému venujeme a hľadáme spôsoby, ako tai chi princípy využívať v každodennom fungovaní. Spája tai chi a mňa.

Vitajte u mňa.

anička


Viac o tai chi si môžete prečítať tu >>>.

Anna Ďarmati
Svoju tvorivú energiu, svoje nadšenie aj poslanie som našla v tai chi. Stalo sa mojou cestou - preto som aj svoj prístup nazvala Tai chi ako životný štýl. Na svojich hodinách aj online ukazujem, ako pracovať na svojej rovnováhe (fyzickej aj duševnej), na harmónii, uvoľnení…, ako chápať a zvládať sily, ktoré na nás tlačia (v rodine, vo vzťahoch, v práci), a to prostredníctvom vyladeného pohybu, dýchania a dobrého zarovnania tela.

Na ceste k sebe a k svojej ženskej sile sprevádzam ženy v online kurze Tai chi pre ženy.
5 cvikov, ktoré vám rozprúdia a zharmonizujú energiu nájdete vo video-kurze 5 (tai chi) rituálov.

Som autorkou rozprávkovej knihy Tajomstvo ríše draka , ktorej príbehy sú inšpirované múdrosťou tai chi. Knižka už má aj svoju audioverziu a je preložená aj do českého jazyka. Milým doplnkom k nej sú Dračie kartičky. Na základe detského tai chi a rozprávok som pripravila projekt Hravým tai chi k emocionálnej rovnováhe detí pre učiteľov ZŠ a MŠ a pripravujem jeho akreditáciu na ministerstve školstva.