Chcete dosiahnuť harmóniu vo vnútri tela,

medzi telom a mysľou

a medzi sebou a vonkajším svetom?

Mám pre vás 5 rituálov - 5 krátkych a jednoduchých cvikov, ktoré vás na túto cestu nasmerujú.

 • Cvik Kruhy energie vaše telo krásne rozcvičí a uvoľní a zároveň vás povedie k tomu, venovať mu láskyplnú pozornosť. Keď sa dokážeme postarať o seba, máme z čoho dávať druhým.
 • Vďaka cviku Strom sa prepojíte s energiou Zeme aj Neba a vyživíte tak svoje telo. Únava nemá šancu.
 • Cvik Nefritový tanier posilní vašu chrbticu aj vaše energetické centrum. Žiadna (životná) záťaž vás nezlomí.
 • Cvik Guľa energie vám prinesie okamžité upokojenie tela, mysle aj dychu. Naučíte sa tak uvoľniť napätie z tela.
 • Cvik Vytiahnuť meč z puzdra vás cez dych, jemný pohyb a vizualizáciu naučí, ako pustiť negatívnu energiu a načerpať pozitívnu. Túto energetickú výmenu si budete vedieť dopriať kedykoľvek.

Učím tai chi už dlho, poznám starosti a túžby, s ktorými ľudia na kurzy chodia a viem, že komplexne obsiahnuť toto nádherné umenie nie je cesta pre každého. Postupne som preto začala hľadať spôsoby, ako sprostredkovať tie najväčšie poklady tai chi ľuďom tak, aby sa ich dokázali ľahko naučiť a vydržali ich používať a čerpať z nich.

Našla som cestu, ako na to - a vy sa na ňu môžete vydať práve teraz. Podporiť svoje zdravie a tešiť sa z rovnováhy a harmónii na tele i na duši.

Tai chi rituály sú cviky, ktoré nevyžadujú žiadnu špeciálnu fyzickú kondíciu, sú nenáročné na čas a priestor a zapamätáte si ich rýchlo. Ku každému máte k dispozícii krátke video a text s doplňujúcimi informáciami, aby ste ho zvládli bezpečne a správne v pohodlí domova a v čase, ktorý vám bude vyhovovať. Texty zároveň odpovedajú na najčastejšie otázky, ktoré k Rituálom dostávam.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Našla som svoj denno-denný krátky rituál vďaka Aničke a jej video-kurzu 5 tai chi rituálov. Videá sú nádherne jednoducho natočené v prírode. Aničkin hlas mi dodáva kľud a sústredenosť v pohyboch. Pri každom jednom videu cítim, čo všetko je možné s telom robiť. A zaberie to ozaj minimum času - za necelých 15 minút venovaných len a len sebe sa mi vyplavili (verte mi aj slzami) negatívne energie a dobila som si baterky a opäť môžem žiariť s obrovským úsmevom na perách.
Mgr. Andrea Bajzíkováwww.andreabajzikova.sk

Čo vám video-kurz prinesie?

 • Stanete sa vnímavejšími k svojmu telu
  a dokážete tak skôr postrehnúť jemné upozornenia, ktoré vám telo dáva, ak je v nepohode, nerovnováhe, napätí či preťažené. Keď sa naučíte svoje telo počúvať a včas reagovať, nemusia sa potom tieto upozornenia zmeniť na "akútne požiare", ktoré treba hasiť ;).
 • Cvičením si osvojíte postup, ako si poradiť s energeticky náročnými situáciami
  - skúška, vystúpenie alebo keď máte ísť medzi masy ľudí a nie je vám to príjemné.
 • Naučíte sa zharmonizovať svoju vnútornú energiu,
  keď sa budete cítiť "rozhodene" a je vo vás pretlak toho, čo treba pustiť zo seba preč (napätie, strach, hnev, frustrácia, bolesť…) a keď potrebujete načerpať nové sily (a ukotviť v sebe spokojnosť, sebavedomie, pokoj…).
 • Nájdete v ňom “prvú pomoc”
  pre chvíle, keď máte pocit, že sa vám zrazu úplne minula energia, že strácate pôdu pod nohami, že vám chýba pocit istoty, stability, opory - presne vtedy je čas siahnuť po Rituáloch.
 • Vďaka cvičeniu objavíte, ako sa vrátiť k sebe a napojiť sa na svoju silu,
  ak v rýchlom tempe a v množstve povinností zabudnete vnímať seba alebo vás prevalcujú emócie, dych je nepravidelný, plytký, telo aj myseľ sú zaplavené “toxínmi”. Návrat k sebe znamená, že svoje sily dokážete usmerniť do "akcie" a nie len "reakcie na to, čo sa vám deje" a opäť sa stanete tvorcami svojho života. Takého, aký si želáte.

Koľko video-kurz stojí?

5 rituálov (teda 5 videí spolu s doplňujúcim textom) a 3 bonusy k tomu

môžete mať  za cenu 21€.

Skutočná hodnota týchto pokladov je extra dávka vitality a energie pre život, nový priestor pre radosť a uvoľnenie, a uvedomenie si vlastného vnútorného potenciálu.

To sú dary pre tých, čo si zvolili cestu tai chi; a to ja chcem sprostredkovať vám. 

Tai chi jsem chtěla vyzkoušet už před mnoha lety, ale nikdy jsem se neodhodlala navštívit nějaký kurz. Na svých 5 rituálů mě ale Anička nalákala velice snadno a jsem jí za to nesmírně vděčná. Všechny rituály jsou nenáročné, ale jejich sílu jsem pocítila hned napoprvé. Anička má příjemný hlas a cviky vysvětluje srozumitelně. Prakticky okamžitě se tyto rituály staly součástí mého života a už teď přemýšlím, co dalšího se od ní naučím.
Juliette, lektorka flirt dancewww.juliettedance.cz

Možno vás zaujíma...

V čom sú tieto cviky také výnimočné? Cvičiť môžem aj kopec iných vecí...

Áno, môžete. Verím, že keď začneme každý od seba a urobíme niečo preto, aby sme boli zdravší a viac v rovnováhe, ozdravíme tak celú spoločnosť. Takže hlavne cvičte :) Mňa tai chi oslovuje tým, aké je komplexné, ako vyvážene v sebe zahŕňa telesný, psychický, duchovný aj filozofický aspekt a ako mnohorako sa dá využívať. Odovzdávam to, čomu verím, čo žijem, čo denne robím a mám overené mnou i mojimi žiakmi.

Čo ak mi rituály energiu neprinesú, ak to nebude fungovať?

Ak vydržíte cvičiť 30 dní (toľko zhruba trvá, kým si telo vytvorí nový návyk) a nepocítite žiadnu zmenu, napíšte mi a ja vám vrátim peniaze. Som však presvedčená, že ak do toho pôjdete s dôverou a budete k sebe vnímaví, zmeny postrehnete.

Môže sa stať, že budem cvičiť nesprávne?

Rituály sú veľmi jednoduché, nemáte ako spraviť chybu. Ako sa o vás pri cvičení starám?
Spísala som pre vás text “Tri poklady” - 3 veci, na ktoré sa pri cvičení sústrediť, aby ste jeho účinok pocítili čo najlepšie. (Viď. info o Bonusoch nižšie.)
Pri každom cviku nájdete pod videom rámček s tipmi, ktoré vám môžu pomôcť a upozornia vás na dôležité veci.
A na základe vašich podnetov som dotočila pár videí s detailnejším pohľadom na prácu nôh pri niektorých cvikoch.

Sú situácie, kedy by sa rituály nemali používať?

Cvičte ich vtedy, keď sa vám to žiada, nenúťte sa do cvičenia. Taktiež necvičte, ak nemôžete dobre dýchať (napr. pri silnej nádche); ak máte zranené kolená alebo chrbticu; buďte opatrní pri pozíciách na špičkách či na jednej nohe, ak sa vám zvykne točiť hlava alebo máte problémy s rovnováhou. Sledujte svoje telo, rešpektujte ho a bude to v poriadku.

(Kliknite na otázku pre zobrazenie odpovede.)

Bonusy pre vás

Keď som pre vás nahrávala videá k rituálom, rozmýšľala som pri tom, ako vám pomôcť, aby ste ich vydržali cvičiť a naozaj z nich mali čo najväčší úžitok (a radosť, samozrejme).

A prišla som na toto:

 • ak by som mala cvičiť sama niečo, čo je pre mňa nové, chcela by som si byť istá, že neurobím chyby. Možno to máte podobne. A preto som pre vás napísala text 3 poklady, ktorý vám v tejto otázke dodá istotu. 

 • vytrvať v niečom chce dobrú motiváciu - a často aj externú, keď vnútorná slabne. Nahrala som vám preto pár krásnych myšlienok o zákone voľby a zákone činnosti a verím, že ich počúvanie vám dodá chuť a odhodlanie v cvičení pokračovať. 

 • potešilo by ma mať niečo ako odmenu za moju snahu :). Niečo, čo keď si večer ľahnem do postele a poviem si: “Dnes som to zvládol / zvládla.”, prinesie mysli aj telu priestor na regeneráciu. Takouto odmenou by mohla byť pre vás orgánová farebná meditácia

“Ak budete nasledovať tri poklady, nemusíte sa báť, či cvičíte správne.”

Podľa starého taoistického výroku platí: “Staneš sa tým, čomu sa venuješ.”

Meditácia / vizualizácia na základe pentagramu tradičnej čínskej medicíny. 

5 rituálů, jak rozproudit energii mě nadchlo a nalákalo začít v každodenním životě používat. Aničky klidný hlas, cvičení nejsou vůbec složitá a každé cvičení je doprovozeno vysvětlením, proč a v jakých situacích je použít. Pro mě skvělá kombinace cvičení, uvolnění, uvědomění si vlastní síly a energie. Teď už jen nastartovat pevnou vůli a vytrvat. A k tomu přináší skvělou motivaci bonusy, ty jsou prostě boží :-)
Jana Bínová, fotografkahttp://janabinova.cz/

Negatívne dôsledky našich zvykov a životného štýlu nemusíme spozorovať po mnoho rokov.

Fyzické ochorenie alebo nepriaznivý mentálny stav sú často už vo svojom finálnom štádiu, keď si ich všimneme. Postrehneme napríklad menej vitality, slabšie trávenie, nedostatok trpezlivosti, sťažené dýchanie… To je však len ten povestný vrch ľadovca. A čo všetko je ukryté pod tým...

Dobrá správa je, že všetky tieto vychýlenia zo zdravého rovnovážneho stavu na tele aj na duši môžeme zachytiť už na ich energetickej úrovni, keď je ešte dosť času urobiť potrebné kroky. A v tomto štádiu tie postupy vôbec nemusia byť náročné. Môžu to byť celkom jednoduché Rituály :).

5 (TAI CHI) RITUÁLOV, KTORÉ VÁM ROZPRÚDIA A ZHARMONIZUJÚ ENERGIU

sa môže stať vaším pokladom na celý život.

Nepremeškajte teda túto príležitosť a ak vás rituály lákajú, neváhajte. Teraz je ten správny čas!

 

Vkročte do svojej energie a precíťte naplno jej silu a ochranu.