Kurzy a súkromné lekcie

"Žiaci, ktorí sa rozhodnú brať štúdium tai chi vážne, si postupne začínajú všímať, ako sa pomaly mení ich osobnosť. Vďaka uvoľneniu sú otvorenejší voči ľuďom a situáciám, zmenšili sa ich obavy a úzkosti a sú menej zahľadení do seba.

Narastajúca integrita či celistvosť v cvičení sa prejavuje v "umiernenom" správaní. Žiak tai chi tak ľahko nespanikári a nezačne bezhlavo riskovať. Integrita a celistvosť osobnosti prehlbuje tiež zmysel pre zodpovednosť a znižuje tendenciu zvádzať zodpovednosť na vonkajšie okolnosti alebo ostatných zúčastnených."

profesor Čeng Man-Čching

Termín

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Referencie účastníkov kurzov

“Tai chi mi veľa dáva aj fyzicky, ale čo si uvedomujem, že ešte viac v oblasti sebavedomia a vnútornej rovnováhy. V minulosti som problémom (aj útokom - mentálnym, či verbálnym, ...) čelila kŕčovito, stuhnuto, možno aj "protiútočne" 🙂. Teraz automaticky hľadám v sebe vnútornú rovnováhu a bod, ktorý mi pomôže orientovať reakciu tým správnym smerom. A vidím, že je to účinnejšie.”
Gitka V.
Mám cez sedemdesiat rokov a v živote som sa snažil dosiahnuť výsledky v rôznych telesných systémoch. A tak som narazil na Taichicentrum v BA a zapojil sa do snahy trénerov odovzdať základné vedomosti celého systému Tai chi. Mne osobne to prinieslo profit v uvoľnení kĺbov a celkovej orientácii pri rehabilitácii po problémoch po prasknutí aneuryzmy v hlave a následnej operácii. Spôsob tréningu a celkový kolegiálny vzťah sú pre mňa veľkým benefitom, za čo Anke a Jankovi ďakujem.
Peter Š.
“Uzemnenie - uvoľnenie - integrita su princípy tai chi, ktoré mi pomáhajú posilňovať fyzickú a duševnú rovnováhu.”
Andrea S.
“Tai chi mi zlepšilo spánok vďaka práci s dychom a meditácii. Tiež sa zlepšila moja koncentrácia, pri práci sa cítim viac v rovnováhe, nenechám sa vyrušiť a rozptýliť.”
Giuliano B.
Norika: “Už sa viac nepostavím krivo. Koľko ráz by som sa rada len tak “zošuchla” váhou krivo, ale už mi to nedá, odkedy cvičím tai chi, musím stáť rovno 😄.”

Magdalénka: “Tai chi s Aničkou mi do života prinieslo harmóniu a pokoj, ktoré som v tom období hľadala. Vďaka nemu si zároveň lepšie uvedomujem prípadné napätie (fyzické, alebo duševné), celkové držanie tela a koordináciu pohybov, aj keď ho práve necvičím.”
Norika Š. & Magdalénka N.