Rady by ste otvorili dvere,
za ktorými vo vzájomnej rovnováhe ruka v ruke kráča
jemnosť a sila, pokoj a dynamika, telo i myseľ, nádych aj výdych?

Dvere k zdraviu, k zmene, k radosti z prítomnej chvíle a zo seba?

Pozývam vás do online kurzu
Tai chi pre ženy

naučiť sa prostredníctvom základných tai chi princípov múdrosti svojho tela,

nájsť svoju vnútornú ženskú silu

a vykročiť na cestu rovnováhy. 

Poznáte symbol Jin & Jang?
My, ženy, sme jeho jinová časť, prijímajúca, plynúca, vyživujúca...
Máme v sebe podobnú energiu ako zem a voda. 

A presne v tom sa tai chi a prežívanie ženskosti prepájajú.

 

Byť v dobrom kontakte so zemou, s jej vyživujúcou silou;
dokázať uvoľnene plynúť ako voda, bez vyvíjania tvrdej sily
- to sú ich spoločné atribúty.

A preto práve môj originálny koncept Tai chi pre ženy môže byť tou pomocnou rukou, ktorá vám pomôže dvere harmónie otvoriť. 

 

Ponúkam vám moje poznanie - rokmi zrejúce ako víno; praxou preverené postupy; múdrosť a inšpiráciu z miest, kde ju čerpám ja.

Tai chi pre ženy vám neponúka instantné riešenia a ani nevyrieši veci za vás.

Ale pomôže vám pozrieť sa pozornejšie na konkrétne oblasti vášho života a ponúkne vám inšpirácie, ako s nimi pracovať. 

Aké oblasti to sú?

Tento kurz je pre vás, ak:

Cítite, že potrebujete vo svojom živote a momentálnom fungovaní zmenu a nemáte na to silu.

Sú fázy v našom živote, keď cítime, že to chce zmenu. Niekedy ani nevieme, čo, ako a prečo zmeniť, len vnímame, že nám chýba tá esencia nadšenia, ktorá rozvibruje každú bunku a dáva nášmu kroku ľahkosť tanca.

Každá lekcia / každá téma kurzu sa začne textom, ktorého cieľom je prebudiť vo vás otázky. Možno ste to už počuli, že na to, aby sme našli odpoveď, potrebujeme jediné - vedieť položiť otázky.
Tieto texty nebudú typu motivačných citátov, ale budú to úryvky z kníh, ktoré sa dotkli môjho srdca. Určite aj vy poznáte také knihy, pri ich čítaní akoby ste sa ponárali hĺbky univerzálneho poznania.

Texty sa vždy budú dotýkať preberanej témy a pomôžu vám pozrieť sa na to, ako to práve teraz máte vy.

Chcete spomaliť svoje rýchle životné tempo, lebo vám neostáva dych na to, čo vám prináša radosť.

Dych je niečo, čo pokladáme za úplne samozrejmé a často mu venujeme málo pozornosti. Pritom je to jeden z najsilnejších a súčasne najjednoduchších nástrojov, ako skvalitniť svoj život.

Prepojenie dychu a fungovania tela je fascinujúce. Keď nedokážeme upokojiť hnev, strach či inú emóciu, môžeme pracovať s dychom.
Keď nedokážeme spomaliť tempo kroku či reči, môžeme spomaliť dych.

Naučíme sa niekoľko dychových cvičení a techník a povieme si, kedy a ako ich používať.

Súčasná doba kladie na nás ženy veľké nároky, očakáva sa od nás, že budeme perfektné vo všetkých našich životných rolách - a tých nie je málo. Často v snahe všetko stihnúť a zvládnuť fungujeme v mužskej energii, ktorá nám pomáha svojou racionálnosťou, systematickosťou, ráznosťou… Nie je nič zlé na tom, využívať ju vo chvíľach, keď je to potrebné; je však dôležité vedieť zvoľniť, zmäkčiť, nechať veci plynúť.

Pozorujete, že vám emócie lietajú hore-dolu a nie vždy ste spokojné s tým, ako sa vtedy správate.

Podľa čínskeho pentagramu a tradičnej čínskej medicíny majú emócie v tele svoje miesto - v konkrétnom orgáne. Táto súvislosť poskytuje nový pohľad na náš emočný svet. V príslušnej lekcii si o tom povieme viac, rovnako ako o spôsoboch, ako obnoviť rovnováhu.
Rovnováha je veľmi komplexná téma a má mnoho rovín, my sa budeme venovať rovnováhe fyzickej (prostredníctvom cvičení) i duševnej (s pomocou meditácie a dýchania).

Cítite sa často unavené, s ťažkou hlavou plnou nezastaviteľných myšlienok.

Únava môže mať mnoho príčin. My sa pozrieme na biorytmus cez orgánové hodiny, na stravovanie podľa 5 elementov (nebudem vás presviedčať na žiadnu vymedzenú formu stravovania, len vám priblížim charakter niektorých potravín a za akých okolností nám môžu energiu dodať / zobrať), na energetické blokády v tele (naučíme sa výborný čchi kung, ktorý tieto blokády odstraňuje) a na umenie oddychovať (s pomocou rôznych relaxácií).

Upokojiť myšlienky v hlave nie je umenie, ktorému sa dá naučiť za 8 týždňov. Ale nič z toho, čo sa budeme učiť, sa nemusí skončiť koncom kurzu, však?
Dám vám veľmi konkrétny návod na meditáciu v stoji, ktorá dodáva telu energiu a mysli pokoj.

Zamotali ste sa v rutine denných povinností a chýba vám čas, kedy by ste boli len samy so sebou.

Každá lekcia má niekoľko častí, a zatiaľ čo niektoré vám prinesú poznanie a využijete ich, keď k tomu bude príležitosť, iné bude potrebné robiť denne. Jednou z takých častí je aj “výzva”, ktorú vyhlásim ku každej téme.

Výzva bude jednoduchá úloha, ktorú budete mať robiť denne počas daných 7 dní. Okrem toho, že vám to pomôže ponoriť sa lepšie do témy, naučí vás to vedome si vytvoriť čas pre seba.
Poznáte to: rozdávať sa dá len z plnej misy. My, ženy, na to občas zabúdame a niekedy máme výčitky svedomia, keď postavíme seba na prvé miesto.

Verím, že výzvy budú pre vás zaujímavé a zábavné a prinesú vám radosť zo SVOJHO času.

Viete o sebe, že pod tlakom (v práci, v rodine, vo vzťahoch) reagujete spôsobmi, ktoré vás vyčerpávajú a chceli by ste spoznať iné cesty.

V živote na nás neustále pôsobia nejaké tlaky. Tai chi ako bojové umenie nás učí rozumieť prichádzajúcej sile a nereagovať klasickým “fight, flight, freeze” - “útok, útek, zamrznutie / stuhnutie”, ale nájsť v odpovedi na tlak “flow” - “plynutie”. Prostredníctvom vybraných cvičení spoznáme náš obvyklý spôsob reakcií na tlak, naučíme sa spôsoby, ako uvoľňovať napätie a ako využívať našu vnútornú, ženskú silu.

Rozkliknite pre viac informácií. 

Ale rovnako aj v prípade, že:

Rozumiete svojmu telu, vnímate svoju energiu, no zaujímajú vás aj ďalšie uhly pohľadu a súvislosti.

Láka vás tai chi a chcete si ho “oťukať”, alebo naopak - už ste tai chi cvičili a chcete v ňom takto ďalej pokračovať.

Baví vás rozvíjať svoje ženstvo a máte rady nové výzvy.

Hľadáte inšpirácie, ako sa posunúť ďalej v práci na sebe.

Je to teraz už 20 rokov, čo sa venujem tai chi a cítim, že moje tai chi skutočne dospieva 🙂

 

Stále viac rozumiem tomu, koľko zo mňa je v tai chi (koľko z tai chi je vo mne); stále jasnejšie vidím svoju vlastnú cestu a stále viac žijem, čo som sa naučila. 

Moje vedomé kroky k ženstvu začali, keď som čakala druhé dieťa - syna. Začala som úplne inak vnímať svoje telo a jeho cykly, inak sa obliekať, inak vidieť svoju silu. Už nie v tvrdohlavej zaťatosti, potrebe mať veci neustále pod kontrolou a vždy všetko zvládnuť sama (v ideálnom prípade dokonale 😉). Ale vo flexibilite, uvoľnenosti a dôvere v prirodzený tok vecí. 

Niekedy potom sa mi začal prístup k tai chi a prístup k ženstvu spájať. Nie, tai chi / tai chi chuan rozhodne nie je umenie len pre ženy, naopak, dlho bol doménou výhradne mužov. Ak ho však vnímame ako vzájomnú vyváženosť Jinovej a Jangovej energie, dokáže podporiť a doplniť (či ženám, či mužom) jednu alebo druhú zložku. 

V roku 2017 som v Bratislave odštartovala kurz tai chi pre ženy, ktorý som s láskou viedla 2 roky a ktorého lekcie ma napĺňali spokojnosťou, že “toto je ono”.

Online verzia kurzu je okrem iného odpoveďou na mnohé vaše hlasy z miest mimo Bratislavy, kedy niečo podobné spravím aj pre vás. 

Teraz vám ponúkam už jeho siedmy cyklus  - za tie roky je môj koncept preverený mnohými spokojnými ženami v online aj offline forme, ktoré v tai pre ženy našli to pravé pre seba a opakovane sa k tomu vracajú.

Ukazka z lekcie tai chi pre zeny
Je to skvelá ochutnávka tai chi a čchi kungu. Anička je skvelá, jemná, múdra učiteľka, odkrýva postupne až netušené veci a súvislosti, ako možno toto umenie využiť pre zdravie aj pohodu aj sebavedomie.
Evka
K Aničke som chodila na kurz Tai chi pre ženy počas materskej s mojím synčekom. Vždy som sa na hodinu veľmi tešila, bola to pre mňa obrovská dávka pozitívnej energie. Anička je veľmi milá a nežná osôbka, a aj jej hodiny sa niesli vo veľmi relaxačnej atmosfére. Všetko nám vysvetlila tak, že sme nemali problém to zopakovať a cvičiť aj doma. Odporúčam toto cvičenie všetkým ženám, ktoré hľadajú vnútornú harmóniu a relax ❤️
Katka
Naplno a zo srdca. Jemnosť s veľkou silou. Ďakujem Aničke, že robí to, čo robí. 👍🏼
Zuzka

A na toto všetko sa môžete tešiť...

 • Podporíme svoju (životnú) flexibilitu pomocou vonkajšieho aj vnútorného strečingu.
 • Spojíme sa so svojimi emóciami cez pochopenie vzťahu: emócie - telo - dych.
 • Prostredníctvom relaxácie sa naučíme umeniu “let go” - nechať odísť, čo má ísť.
 • Chrbtica je v tai chi nazývaná pilierom nebies. Posilníme ju, aby sme dobre stáli / obstáli v životných skúškach.
 • Z rôznych uhlov pohľadu sa pozrieme na našu rovnováhu - telesnú aj duševnú - a posilníme ju.
 • Najvyšším princípom v tai chi je uvoľnenie. V uvoľnenom tele energia dobre prúdi - a my jej k tomu pomôžeme. Venujeme pozornosť svojmu telu, spoznáme tie naše miesta, kde si ukladáme napätia a naučíme sa, čo s tým.
 • Budeme pracovať s vedomím nášho stredu a s uZEMnením, aby nás toto spojenie vyživilo a podporilo v tom, byť pevné samy v sebe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tai chi sa zvykne nazývať meditácia v pohybe, no ako slovná hračka sa začína používať aj medikácia v pohybe - pre jeho zdravotné účinky.

 

Poďte podporiť svoje zdravie, vyživiť telo a ešte viac rozžiariť dušu - spôsobom, ktorý vás bude baviť, v čase a tempe, ktoré vám budú vyhovovať.

 

Nové inšpirácie a výzvy vás naplnia sviežou, hravou a krásne ženskou energiou.

Kurz ma prekvapil veľkým množstvom informácií, videami, z ktorých budem čerpať ešte veľmi dlho po skončení kurzu.

Najviac sa mi páči, ze v kurze vidím môj reálny život; veci, s ktorými sa denno-denne stretávam a nie vždy ich zvládam, ako chcem - od zdravia, nerozdávania sa príliš, vnímania seba - hlavne v ťažkých alebo uponáhľaných momentoch... pri každej téme som sa videla, akoby si ich skladala na základe môjho vnútorného a vonkajšieho života.

Viem, že ku každej jednej téme sa ešte vrátim a každú jednu si budem prechádzať znova a znova. Týždenné výzvy mi ukázali, ako sa dá aj v takom krátkom čase posúvať. Vnímam svoje telo oveľa viac a oveľa častejšie, mením postoje a denne cvičím, som oveľa bližšie k sebe a zároveň oveľa častejšie ďalej od "ega" ; no teda za najzásadnejšie teraz by som asi považovala "cibuľkovanie" - učenie sa postupne, po vrstvách, nechcieť všetko naraz.

A ešte - veľmi sa mi páči prepojenie kurzu aj s inými smermi - nie je to len o cvičení tai chi, ale sú tam aj hlboké myšlienky taoizmu, pohľad tradičnej čínskej medicíny na zdravie, ženské vnímanie a cyklickosť… a v neposlednom rade je to o láske!
Halinka

V rámci každej témy nájdete:

 • inšpiratívnu myšlienku k uvažovaniu,
  ktorá otvorí naše vnímanie širším súvislostiam;
 • tai chi teóriu a tai chi cviky na videu,
  ktoré vytvoria pevné základy pre vnútornú prácu;
 • niečo zo skupinky: meditácia - relaxácia - automasáž - dýchanie,
  - toto je obľúbená kategória na dočerpanie energie;
 • doplňujúce cvičenia k hlbšiemu precíteniu témy,
  "jednohubky" zamerané najmä na uvoľnenie a zdravie;
 • výzvu na daný týždeň,
  ktorá vám pomôže prepojiť obsah kurzu s každedenným životom.

Tai chi pre ženy je koncept, s ktorým som sa nikde inde nestretla a som naň úprimne hrdá😊

Nie som tai chi majster a ani z vás ho neurobím - ale k tomuto smerujem a toto chcem s láskou sprostredkovať aj vám:

žiť hodnotný život v kontakte so sebou, v harmónii a rovnováhe, ako spokojná a šťastná žena s mnohými pokladmi, o ktoré sa môže deliť. 

Bonusy

Spolu s kurzom ďalej získate:

Jana Rosa, ženská lektorka a koučka vám vo svojom videu ukáže, aký máte životný postoj; ako tento postoj ovplyvňuje, ako pôsobíte na ľudí; i to, ako sa vďaka postoju lepšie cítiť a lepšie pôsobiť.

 

 

 

Petra Melichárková, koučka pre ženy, vám v tomto videu odhalí, prečo prsia zaujímajú dôležité miesto v živote ženy a naučí ťa masáž, vďaka ktorej jemne a láskavo nadviažeš kontakt so svojimi prsiami a oživíš ich.

 

 

 

Michaela Růžičková, moderná fengšuistka, pre vás pripravila prehľad energií roku z pohľadu 5 elementov a 12 znamení lunárneho zverokruhu, vďaka ktorému budete vedieť, ako a kedy robiť určité aktivity, aby vám priniesli úspech, vitalitu a v konečnom dôsledku hlavne príjemnejšie plynutie životom.

Cena kurzu je 195€
alebo v štyroch splátkach po 50€

Za túto cenu dostanete prístup do členskej sekcie, kde vám počas 8 týždňov predstavím 8 rôznych tém. Prístup vám ostáva neobmedzene, nekončí uplynutím kurzu. Ku kurzu patria ešte aj dva bonusové týždne - na dobehnutie zameškaného, na integráciu naučeného alebo na vydýchnutie si :).

Súčasťou kurzu sú dve skupinové online (Zoom) stretnutia v trvaní 60 minút každé, na ktorých si spolu zacvičíme, odpoviem vám na otázky, vyladíme vaše pohyby, "doklepneme" detaily...

Ponúkam vám tiež individuálnu 30 minútovú Zoom konzultáciu zameranú na to, čo bude pre vás dôležité - v téme, ktorú práve aktuálne riešite alebo v oblasti kurzu, na ktorú sa chcete zamerať.

Počas trvania kurzu som vám svojimi radami a podporou k dispozícii v uzavretej facebookovej skupine. Je skvelé vedieť, že máte okolo seba skupinu žien, ktoré kráčajú rovnakou cestou a riešia presne to isté, čo vy. Je to tiež silná motivácia, ktorá vám pomôže vydržať a dodá energiu, keď to budete potrebovať.

Absolventky Tai chi pre ženy zvyknú vravieť, že mali pocit, akoby som počas kurzu bola vedľa nich. A toto je presne ten pocit, ktorý vám pomôže uvoľniť sa a ponoriť do seba - dôvera, že sa na mňa môžete obrátiť.

Možno sa chcete opýtať...

Nebude mi v online kurze chýbať osobný kontakt / vedenie?

Mám za sebou niekoľko cyklov “živých” kurzov tai chi pre ženy. Samozrejme, ich atmosféru a možnosť dotyku online kurz nenahradí. Podporu skupiny si však môžeme dopriať aj tak - cez uzavretú facebookovú skupinu; a ja vám budem k dispozícii cez telefón, e-mail či skype.

V prípade exkluzívneho členstva na vás “dohliadnem” ešte intenzívnejšie. Výhodou online kurzu je, že budete môcť na daných témach pracovať kontinuálne a opakovane, nielen počas 1 lekcie za týždeň. V prípade VIP členstva na vás “dohliadnem” ešte intenzívnejšie.

Tai chi som ešte nikdy necvičila, je online kurz pre mňa vhodný?

Môj prístup k tai chi v tomto kurze je viac filozofický. Predstavím vám ho ako životný štýl, ktorý je naozaj vhodný pre každého.
Kto by nechcel kráčať životom s ľahkosťou, vo svojej sile, čeliť životným výzvam uvoľnene a bez boja, rozumieť svojmu telu a vedieť pracovať so svojou mysľou?

My, ženy, sa učíme cez svoje telo. To je zdroj našej múdrosti. Preto aj tento online kurz je založený na rôznych cvičeniach. Nebudeme sa ale učiť tai chi formu / zostavu.

Má tento kurz nejaké zdravotné / pohybové obmedzenia?

Všetky cviky a pohyby, ktoré vám predstavím, sú citlivé a neinvazívne, mám ich odskúšané na sebe aj na ženách, ktoré som učila. Nie som však lekár a ak máte pochybnosti, konzultujte ich, prosím, s medicínskym odborníkom.

Budem môcť na tento online kurz nadviazať iným tai chi kurzom?

Online kurz Tai chi pre ženy nie je typický tai chi kurz. Niektoré cviky, ktorým sa budeme venovať, by ste rozpoznali aj v klasickom tai chi, viac toho však bude iné.
Vašou výhodou do druhého kurzu bude väčšia vnímavosť k svojmu telu, ktorú tu získate, a porozumenie dôležitým tai chi princípom.

Vo exkluzívnom programe vám nastavím ďalšie pokračovanie v tai chi presne namieru.

Ostanú mi prístupy ku kurzu aj po jeho skončení?

Áno, prístupy máte navždy; a ak niečo v kurze doplním alebo aktualizujem, dám vám o tom vedieť.

V tai chi sa učíme ako po špirále - po čase prídeme na to isté miesto, len o úroveň vyššie. Preto bude fajn sa k jednotlivým témam vracať - ako bude naše vedomie dozrievať, uvidíme ich zakaždým novým pohľadom.

Koľko času mi kurz zaberie?

Toto je veľmi individuálne, ale v princípe asi toľko, koľko budete chcieť :)
Ak si však jednotlivé úlohy rozdelíte na celý týždeň, odhadujem to na 15-20 minút denne.

Čo na kurz hovoria jeho absolventky?

“Stále je na “trhu” málo priestoru venovaného ženám a ženským témam a problémom, ktoré sa nás týkajú (napr. v porovnaní k množstvu kurzov k produktivite, prokrastinácii alebo motivácii...) a NIE SÚ prvoplánové a povrchné. Tento kurz je premyslený, dáva odpovede na otázky, ktoré možno ešte neriešiš, ale určite Ťa postretnú a je to možnosť byť v ženskom kruhu, aj keď len virtuálnom - čo ale neznamená, že sa nemôže stať aj reálnym kruhom.”

“Milá Anička, veľmi veľmi pekne by som sa vám chcela poďakovať za úžasný online kurz taiči pre ženy. Aj keď cvičím taiči a čikung už nejaký ten rôčik, vďaka váš spracovaniu som sa naučila veľa nového a najmä cvičenie viac precítiť. Ďakujem vesmíru za to, že mi vás postavil do cesty a korone za to, ze ma zavrela doma a dala mi väčší priestor na pravidelné cvičenie. Niekedy, keď cvičím, mám pocit, že už nechcem nič iné robiť, iba cvičiť taiči. Andrea”

“Témy sú vyberané vhodne, každá sa týka života a toho, čo žena bežne rieši celý život a v čom rastie, čím sa zaoberá a čo ho mení.”

“Je to dobrý formát cvičenia, len treba byť pri ňom cieľavedomou a systematickou. Inak sa človek dostane do sklzu, resp. vypadne z tempa. Výhodou je, že po skončení kurzu sa dá k lekciám kedykoľvek vrátiť.”

“Páčilo sa mi všetko: témy, štruktúra danej "lekcie", cviky ( nie všetky mám zatiaľ zvládnute :)) a hlavne Anička, ktorá na mňa pôsobí povzbudivo a zároveň ukľudňujúco.“

“Z nejakého nevysvetliteľného dôvodu bol a je pre mňa nesmierne príjemný cvik Pohladenie pávieho chvosta. Je pre mňa akurát dlhý, mnoho sa počas neho vo mne stihne udiať, ale zároveň dostatočne krátky, aby som vedela, že ho stihnem i v nabitom dni. A milovaná Guľa energie. Baví ma sa s ňou hrať a sledovať, kedy sa objaví a v akej sile a kedy vôbec. 😜”

“Vyhovovali mi vybraté témy, štruktúra lekcií, kvalita a zrozumiteľnosť nahrávok aj cvikov.“

Tvoj spôsob učenia mi veľmi vyhovuje, veľmi mám rada tvoju kreativitu aj pružnosť v reagovaní na rôzne podnety, ktoré stoja na pevnom základe tvojho neskrývaného nadšenia a vzťahu k tai chi.
Krásne fyzické a duševné cvičenie, ktoré ma naučilo ponoriť sa do seba a uvedomiť si každú svoju časť, uvoľniť vnútorné napätie, a tiež aj to, že udržať si rovnováhu nie je vždy jednoduché ;) Anička, ďakujem za príjemné chvíle s tai chi a prajem veľa úspechov :)
Veronika
Ak premýšľam nad celým kurzom, tak ma fascinuje jeho komplexnosť. Učíme sa nielen cviky - pohyby, ale aj príbeh za každým z nich, ktorý funguje ako nejaká mantra alebo afirmácia.

Nenásilne, prirodzene sa učíme vnímať a pracovať s energiou vo vnútri i okolo nás. A napriek tomu, že som na ceste vedomého osobného rozvoja už vyše 20 rokov, v každej téme som sa naučila niečo nové.
Pre mňa je obrovskou inšpiráciou a svetielkom nádeje, že sa dá Tai chi i s jeho hĺbkou učiť i v takomto virtuálnom priestore. Musím však podotknúť, že by to určite nemalo taký efekt, ak by sme nemali "poruke" Aničku vo VIP skupine, ktorá reagovala takmer okamžite na každučkú našu správu, na každé zaváhanie, nejasnosť i malé veľké víťazstvá.
Soňa
Kurz mi dal hlavne poznať svoje slabé stránky (a že ich je) a nájsť silu (trpezlivosť a kontinuálnosť) sa s nimi každý týždeň popasovať. Kurz vedie výnimočná žena, ktorej prístup ma oslovil, a preto som ju musela poznať osobne :).
Zuzka
Krásny projekt, ktorý v sebe zahŕňa komplexnú starostlivosť o svoje telo aj dušu. Veľmi precízne spracovaný a skvelo metodicky zvládnutý. Anička myslela na detaily a krásne všetko podáva. Komunikuje neustále a pritom nenásilne. Určite odporúčam. Veľa informácií získate na jednom mieste.
Viola

Kurz je na tento rok uzavretý. Nový cyklus začne opäť začiatkom roka 2025.

Ak však cítite, že tai chi nutne potrebujete :), napíšte mi, určite niečo vymyslíme.

Máte otázky alebo potrebujete pomôcť?

Napíšte mi na anna@taichicentrum.sk alebo volajte na 00421 908 300 599.

Som tu pre vás, rada vám pomôžem.