Ako sa plnia sny

Napísať knihu bol už dávno môj sen.

Predstavovala som si inšpiratívne filozoficko-spirituálne dielo s hĺbkou, ktorá bude vyrážať dych a meniť životy… 😄

Jeden kamarát tomu (mne) tiež veril a venoval mi čistú hrubú knihu v textilnej väzbe s vyrazeným mojím menom – aby som svoj román mohla začať písať ☺️. (Meno som si po svadbe musela dorobiť 😉). Má tam čestné  miesto pár významných úvah 😜, ale ďalej nie a nie sa dostať …

Písať som začala, keď som mala asi 11-12 rokov: krátke poviedky, rozprávky a najmä básne. Samozrejme, predovšetkým o láske ☺️.
Neskôr, každý muž, ktorý prešiel mojím srdcom, zanechal svoj odtlačok aj v básni. Napríklad takýto:

Tak tu ma máš,
láska.
Dávam sa ti celá,
bez podmienok a bez výhrad.
Smieš ma čítať,
ak zabudneš všetky známe slová.
Nauč sa ma hláskovať
po písmenku odznova.

Znejú vo mne tvoje zablúdené úsmevy.
Je krásne zabúdať, pokiaľ som to ešte ja
a kde už si to ty.

Dávam ti aj to moje ja,
ktoré sa ťa bojí.
A aj všetky ostatné.
Som tvoja.
Si môj?

Potom som stretla toho môjho Muža, celý môj život sa stal básňou a tie na papieri prestali pribúdať. A sen napísať knihu bledol.

Až kým… som sa neprihlásila na kurz Podnikanie z pláže. Stránky mojej “knihy pre knihu” sa začali plniť prípravami k zadaniam kurzu, konceptami článkov na blog a postupne aj textami MOJEJ KNIHY.

Od júla 2018 je táto kniha na svete. Je elektronická, a tak si ju knižnice môžete uložiť len virtuálne, ale radosť z nej mám ozajstnú.
Verím, že je inšpiratívna.
Či je filozoficko-spirituálna? No, hm…🤔 Tai chi vychádza z taoizmu a učí nás počúvať hlas svojho srdca, takže by som odpovedala ÁNO.
Má hĺbku, ktorá vyráža dych? Tu musím povedať NIE. Hĺbku má, no – práve naopak – prispieva k dobrému, hlbokému dýchaniu.
A či mení životy? To už musia posúdiť jej čitatelia, ale môj zmenila. Splnil sa mi sen 🙂.

Život je veľmi hravý (aspoň taký ako detské tai chi 😉) a sny nám niekedy plní nečakaným spôsobom.

Že napíšem knihu o detskom tai chi? Pre deti? Že k tomu natočím videá s profi kameramankou a nebudem v nich strnulá; že narozprávam sprievodné slovo k cvikom v nahrávacom štúdiu a nebude sa mi triasť hlas? Že začnem sama točiť vlastné videá o tai chi? Kto by toto bol kedy povedal… 😀

Máte aj vy podobnú skúsenosť? Splnilo sa vám želanie inak, než ste pôvodne mysleli? Napíšte mi na adresu anna@taichicentrum.sk, môžeme si v širšom kruhu dodávať odvahu, že sny sa naozaj plnia.

 

Anna Ďarmati
Svoju tvorivú energiu, svoje nadšenie aj poslanie som našla v tai chi. Stalo sa mojou cestou - preto som aj svoj prístup nazvala Tai chi ako životný štýl. Na svojich hodinách aj online ukazujem, ako pracovať na svojej rovnováhe (fyzickej aj duševnej), na harmónii, uvoľnení…, ako chápať a zvládať sily, ktoré na nás tlačia (v rodine, vo vzťahoch, v práci), a to prostredníctvom vyladeného pohybu, dýchania a dobrého zarovnania tela.

Na ceste k sebe a k svojej ženskej sile sprevádzam ženy v online kurze Tai chi pre ženy.
5 cvikov, ktoré vám rozprúdia a zharmonizujú energiu nájdete vo video-kurze 5 (tai chi) rituálov.

Som autorkou rozprávkovej knihy Tajomstvo ríše draka , ktorej príbehy sú inšpirované múdrosťou tai chi. Knižka už má aj svoju audioverziu a je preložená aj do českého jazyka. Milým doplnkom k nej sú Dračie kartičky. Na základe detského tai chi a rozprávok som pripravila projekt Hravým tai chi k emocionálnej rovnováhe detí pre učiteľov ZŠ a MŠ a pripravujem jeho akreditáciu na ministerstve školstva.