Kurzy a súkromné lekcie

"Žiaci, ktorí sa rozhodnú brať štúdium tai chi vážne, si postupne začínajú všímať, ako sa pomaly mení ich osobnosť. Vďaka uvoľneniu sú otvorenejší voči ľuďom a situáciám, zmenšili sa ich obavy a úzkosti a sú menej zahľadení do seba.

Narastajúca integrita či celistvosť v cvičení sa prejavuje v "umiernenom" správaní. Žiak tai chi tak ľahko nespanikári a nezačne bezhlavo riskovať. Integrita a celistvosť osobnosti prehlbuje tiež zmysel pre zodpovednosť a znižuje tendenciu zvádzať zodpovednosť na vonkajšie okolnosti alebo ostatných zúčastnených."

profesor Čeng Man-Čching

Jarná sezóna 2024 (apríl - jún):


Pondelok   18:30 - 19:45

37prvková forma, 24prvková forma, Forma plynúcej vody (Flow form) - pokročilí

(kurz je plný)


Pondelok   20:00 - 21:00

24prvková forma - mierne pokročilí

(kurz je plný)


Utorok     9:00 - 10:00

Flow form - Forma plynúcej vody - začiatočníci

(kurz je plný)


Štvrtok 18:30 - 19:30

Flow form - forma plynúcej vody - začiatočníci,
otvorené cvičenia v Medickej záhrade,
precvičuje moja žiačka Lucia Suďová

Živé kurzy vediem v štúdiu Hagia Sofia na Klincovej 20 v Bratislave (Ružinov, neďaleko trhoviska Miletičova).

Súkromné hodiny učím len v doobedných časoch v utorok alebo v piatok. V prípade záujmu ma, prosím, kontaktujte.
Ak ste mimo Bratislavy alebo máte záujem o intenzívnejšie cvičenie, skúsime nájsť riešenie.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Referencie účastníkov kurzov

“Tai chi mi veľa dáva aj fyzicky, ale čo si uvedomujem, že ešte viac v oblasti sebavedomia a vnútornej rovnováhy. V minulosti som problémom (aj útokom - mentálnym, či verbálnym, ...) čelila kŕčovito, stuhnuto, možno aj "protiútočne" 🙂. Teraz automaticky hľadám v sebe vnútornú rovnováhu a bod, ktorý mi pomôže orientovať reakciu tým správnym smerom. A vidím, že je to účinnejšie.”
Gitka V.
Mám cez sedemdesiat rokov a v živote som sa snažil dosiahnuť výsledky v rôznych telesných systémoch. A tak som narazil na Taichicentrum v BA a zapojil sa do snahy trénerov odovzdať základné vedomosti celého systému Tai chi. Mne osobne to prinieslo profit v uvoľnení kĺbov a celkovej orientácii pri rehabilitácii po problémoch po prasknutí aneuryzmy v hlave a následnej operácii. Spôsob tréningu a celkový kolegiálny vzťah sú pre mňa veľkým benefitom, za čo Anke a Jankovi ďakujem.
Peter Š.
“Uzemnenie - uvoľnenie - integrita su princípy tai chi, ktoré mi pomáhajú posilňovať fyzickú a duševnú rovnováhu.”
Andrea S.
“Tai chi mi zlepšilo spánok vďaka práci s dychom a meditácii. Tiež sa zlepšila moja koncentrácia, pri práci sa cítim viac v rovnováhe, nenechám sa vyrušiť a rozptýliť.”
Giuliano B.
Norika: “Už sa viac nepostavím krivo. Koľko ráz by som sa rada len tak “zošuchla” váhou krivo, ale už mi to nedá, odkedy cvičím tai chi, musím stáť rovno 😄.”

Magdalénka: “Tai chi s Aničkou mi do života prinieslo harmóniu a pokoj, ktoré som v tom období hľadala. Vďaka nemu si zároveň lepšie uvedomujem prípadné napätie (fyzické, alebo duševné), celkové držanie tela a koordináciu pohybov, aj keď ho práve necvičím.”
Norika Š. & Magdalénka N.