online kurz

Hravé tai chi pre deti 

...dajte svojim deťom dar na celý život...

Aký je to dar?

 • naučíte deti vnímať vlastné telo
  a budú vedieť pracovať so svojou energiou a zdravím;
 • vstúpite spoločne do sveta predstavivosti
  a objavíte dobrodružstvo prepojenia tela a mysle;
 • rozhýbete sa hravo a v radosti
  a rovnováha, uvoľnenosť i koncentrácia sa stanú ich kamarátmi.

Hravé tai chi pre deti

Online kurz nabitý informáciami, radami a inšpiráciami ako cvičiť s deťmi
+
videá a audionahrávky ku každému z 13 cvikov
+
veselé ilustrácie
=
skvelý spoločný čas
pohyb milujúce deti 
jednoduchšie zvládanie životných výziev

V akých situáciách vám tai chi hravo pomôže?

Ráno

Je skvelé začať s tai chi ráno, hneď, ako sa zobudíte. Začnite preklepávať svoje telo, aby ste rozprúdili energiu a pripravili sa na deň.

Poobede

Odporúčam ho aj po návrate zo škôlky / školy pre uvoľnenie napätia a hyperaktivity.

Večer

Pred uložením do postele tai chi pomôže dospelým i deťom zrelaxovať myseľ, aby sa vám podarilo ľahšie zaspať.

Pri únave

Pomôže aj vtedy, keď poobede začnete byť unavení a potrebujete sa opäť naštartovať alebo skoncentrovať po obednej pauze.

V náročných chvíľach

Doprajte si chvíľky na rozdýchanie sa pred testami, skúškami či náročnými situáciami.

Pri zvládaní emócií

Je perfektné v situáciách, keď sa cítite nahnevaní, nervózni alebo napätí a potrebujete sa poriadne vyventilovať a potom nadýchnuť a stíšiť.

Neexistuje jediný správny čas pre tai chi, ale môžete rôzne pohyby robiť v rôznom čase podľa situácie a vašich potrieb.

Volám sa Anna Ďarmati a od roku 2010 je súčasťou mojej tai chi cesty aj cvičenie s deťmi - na kurzoch, v táboroch a neskôr aj s vlastnými tromi. 

Naučila som sa naladiť na ich detskú hravosť a fantáziu a po krôčkoch veľmi jednoduchými cvikmi budovať v nich vnímanie svojho tela, dychu, rovnováhy...

A viete, čo som zistila? Dospelí tie cviky milujú tiež. Sú totiž detské, ale nie detinské, a hlavne - sú funkčné a dobre pochopiteľné. 

Predtým, než som začala cvičiť tai chi, som takmer vôbec nešportovala. A veru, tú strnulosť - v tele i mysli - bolo zo mňa cítiť. Tai chi bola okamžitá láska a prinieslo mi rovnováhu, energiu, zdravie a mnoho ďalších benefitov - postupne. 

Vďaka nazbieraným skúsenostiam vám však môžem ponúknuť niečo, čoho blahodarné pôsobenie pocítite v oveľa kratšom čase. Je to súbor 13 jednoduchých cvikov, ktoré som nazvala Hravé tai chi. Môžete ho cvičiť s deťmi alebo aj pre seba ;)

Pre deti sú pohyby Hravého tai chi natoľko prirodzené, že sa ich v podstate nemusia učiť - sú to rodené tai chi pandy. A dospelým hravosť cvikov pomáha ostať v uvoľnení a nebrať to (sa) až tak vážne. ;)

Čo vám online kurz prinesie?

 • Zoznámite sa s 13 cvikmi a ich pôsobením na telo a psychiku. K cvikom budete mať k dispozícii video- aj audionahrávku.
 • K hlbšiemu pochopeniu filozofie a princípov tai chi vám pomôžu kapitoly o tai chi a detskom tai chi.
 • Nájdete v ňom praktické rady, ako, kde a kedy cvičiť s deťmi a ako bonus si môžete pozrieť videá, ako cvičím s mojími deťmi.
 • Kapitola “Akčné kroky” vás nasmeruje na cestu a pomôže vám začať aj vytrvať.

Referencie

U Aničky se můžete opřít o její zkušenosti a profesionalitu. Online kurz je spracovaný velmi lidsky a srozumitelně, praxe s dětmi z něj čiší na každém řádku. Vést děti k prožívání v těle, k propojování mysli a těla, je úžasné dobrodružství, cvičení inspirované taichi je k tomu ideálně nápomocné. Online kurz Vás chytí za ruku jemně a zkušeně, naladí Vás na přístup ke cvičení a povede k jednotlivým cvikům, bezpečně a v klidu. Určitě do toho jděte!
Lenka RyškováInštruktorka tai chi a sundo
Na Aničkin online kurz o Tai ji som sa veľmi tešil a zároveň som bol veľmi zvedavý. Čínskym zdravotným cvičeniam Qi gong sa venujem 25 rokov a Tai ji o niečo kratší čas. Celý ten čas ale vediem lekcie len pre dospelých. Ako fyzioterapeut som pomerne znepokojený tým, ako sa pohybové návyky dnešných detí a mládeže zmenili. Už celkom dlhý čas premýšľam, ako priniesť tento zdravý druh pohybu, ako je Tai ji, bližšie deťom tak, aby ich to bavilo. A Aničkin online kurz je pre mňa odpoveďou na moje premýšľanie. Pokiaľ chcete, aby sa vaše dieťa rozvíjalo správne, práve toto môže byť skvelou cestou. Cvičenia budú rozvíjať pohybové schopnosti vašeho dieťaťa (alebo detí, v prípade, že vediete skupinové cvičenia) rovnomerne a dostatočne pestro na rozdiel od úzko špecializovaných pohybov konkrétnych športov. Deti sa vďaka týmto cvičeniam naučia vnímať a cítiť svoje telo aj zapojiť predstavivosť a zároveň sa naučia koncentrovať myseľ. Úprimne je to jeden z najväčších darov, ktorý našim deťom môžeme dať, a preto si myslím, že tento online kurz je na nezaplatenie a veľmi ďakujem Aničke za tento počin 🙂.
Erik PalkoFyzioterapeut, lektor qi gong a tai chi
Online kurz mě naprosto nadchnul a jsem moc ráda, že konečně někdo našel odvahu a pustil se do tématu tai-chi pro děti. Po letech cvičení na sobě vidím, že přínos tai-chi se nedá srovnat s žádným jiným sportem. Není to totiž sport, je to způsob, jak nejenom pečovat o tělo, ale hlavně, jak se naučit pracovat se svou energií a zdravím. A to jsem vždy chtěla své děti naučit. Anna je první, koho znám, kdo má odvahu věnovat se v tomto umění těla i ducha i malým dětem a zpracovala to v online kurzu naprosto dokonale. Jasně, zábavně a skvělá jsou ukázková videa ke každému cviku. Najednou to vypadá tak jednoduše. :-). A dostaly mě nahrávky v mp3, které můžu pouštět přímo při cvičení. Poslala bych ho do každé školky a školy.
Andrea GrigerováLektor, fontológ a nadšenec tai chi
Anička prináša dary východných krajín, ako je meditácia v pohybe, do nášho rýchleho západného sveta. Krása jej práce spočíva v tom, že učí naše deti hravou formou, ako si udržiavať silu ducha, mysle a pevné zdravie. Ak chcete priviesť vaše deti k tai chi už v ranom veku, tak tento online kurz je pre vás ako stvorený! Vďaka detailnému vysvetleniu jednotlivých cvikov, používaniu fantázie a video podpore to zvládnete. Osobne vidím tento online kurz ako bohatstvo, ktoré Anna odovzdáva našim budúcim generáciám.
Niky Simko

HRAVÉ TAI CHI PRE DETI je naozaj hravé. Deti - tie malé, aj tie ukryté v nás dospelých - hru milujú a rozumejú jej. Spoločné cvičenie s deťmi tak môže byť pre vás veselý zážitok a súčasne plnohodnotne strávený čas. 

Bez pocitu námahy pôsobí harmonicky na telo i myseľ, môžete ho cvičiť ako celý súbor alebo si vybrať len jeden cvik práve vtedy, keď ho budete potrebovať - a zaberie vám len pár minút. 

Ako online kurz prebieha?

 • Všetky videá v kurze sú vopred nahraté a vy si ich môžete pustiť v čase, ktorý vám vyhovuje.
 • Kurzom si prechádzate samostatne (= neviažete sa na tempo ostatných) - takto sa Hravé tai chi môže plnohodnotne stať súčasťou vášho rodinného času, pretože si ho zacvičíte presne vtedy, keď na to budete mať chuť a príležitosť.
 • Spolu s prístupmi do kurzu získate aj možnosť pridať sa do uzavretej facebookovej skupiny, kde získate k cvikom ďalšie inšpirácie a kde vám budem odpovedať na všetky prípadné otázky a podnety.
 • Cvičiť môžete kdekoľvek – vonku aj vnútri, stačí vám trochu miesta a nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky.

Zaujíma vás cena, však?

V online kurze nájdete 13 cvikov a 11 rokov mojich skúseností s nimi.

Moje kompletné know how môžete mať
za cenu 65€.

Postupne do kurzu pribudne 13 nových cvikov vo verzii pre staršie deti nad 10 rokov. 

Online forma cvičenia vám umožní vybrať si čas, miesto, náladu, situáciu... na cvičenie, môžete ju skrátka využívať podľa svojej chuti :).

Spolu s online kurzom získate 3 bonusy ZDARMA

Popisy cvikov spolu s ilustráciami vo verzii pre tlač. Po vytlačení ich môžete používať ako pomôcku pri cvičení. V online kurze sa dozviete, ako na to. 

Ilustrácie slúžia na rýchle vizuálne napojenie sa na cvik a deti na ne výborne reagujú. Autorkou je Veronika Kalužáková. 

Meditatívne omaľovánky, ktoré špeciálne pre Hravé tai chi a pre vás nakreslila Zuzka Zuna Straňánková. Omaľovánky nie sú voľne predajné a ich hodnota je 104€. 

Do precítenia cvikov prinášajú nový rozmer a ešte viac deti napoja na energiu daného pohybu. 

Konzultácia so mnou - telefonická, mailová alebo skype konzultácia so mnou. Záleží mi na tom, aby vám Hravé tai chi dobre slúžilo, rada vám preto odpoviem na otázky, vysvetlím, čo bude nejasné a podporím vás, keď si nebudete istí. 

Hodnota konzultácie (do 30 minút) je 15€ a pre vás je to bonus zdarma k zakúpeniu online kurzu. 

Hodnota, ktorú ja v Hravom tai chi vidím, je možnosť na chvíľu sa zastaviť v tomto uponáhľanom svete, a tu a teraz nájsť hlbší kontakt so sebou a s deťmi. Ukázať deťom spôsob, ako sa starať o svoju energiu, o telo, o zdravie. A recipročne od detí sa učiť uvoľnenosti a radosti z hry a pohybu. Verím, že tento online kurz vám k tomu poskytne veľa inšpirácie.
Anna Ďarmati

Možno sa teraz pýtate...

Je online kurz pre mňa vhodný, aj keď nemám žiadne skúsenosti s tai chi?

Áno, je. Cviky sú naozaj veľmi jednoduché a popísané tak podrobne, že ich určite zvládnete. A navyše si ich môžete pozrieť na videu, kde ich cvičím pomaly a názorne.

Nie sú moje deti na Hravé tai chi primalé / priveľké?

Hravé tai chi je ideálne pre vek 4-10 rokov. Cvičila som ho aj s “veľkáčmi” nad 10 rokov - stačí trochu zmeniť jazyk, akým cviky podáme.

Máte obavu, či sa to bude vám a vašim deťom páčiť?

Chápem. Preto si môžete zdarma stiahnuť tzv. “Ochutnávku” tohto online kurzu. Nájdete v nej 2 cviky (spolu s popisom, videom a audiom), vyskúšajte si ich a potom sa môžete rozhodnúť.

Naozaj zvládnem naučiť svoje deti Hravé tai chi bez toho, aby ma niekto viedol a korigoval?

Mojím snom je, aby sa Hravé tai chi dostalo k čo najviac deťom. Pripravila som preto online kurz tak, aby vám poskytol všetko vedenie, ktoré potrebujete. Ak by ste však mali akékoľvek pochybnosti, či cvičíte dobre, rada vám pomôžem prostredníctvom skype / zoom konzultácie.

K cvikom budem mať ich popis, video aj audio. Kedy mám používať ktoré z nich?

Textový popis cviku je príbeh, ktorým môžete cvik sprevádzať, kým si nenájdete svoje vlastné slová, formulácie, obrazy..., ktoré budú pasovať vám a vašim deťom. Nie je nutné sa príbehu 100% držať, oveľa lepšie je reagovať na vaše dieťa a konkrétnu situáciu. Tento popis je pre vás taký odrazový mostík pre ďalšie cvičenie; a tiež sa k nemu môžete čas od času vracať, aby ste si cvik osviežili, pripomenuli alebo skontrolovali, keď si nebudete istí.

Audio-komentár je popis cviku nahovorený mnou. Je to jedna z možností, ako cvičiť: nesprevádzate cvik slovne vy sami, ale počúvate s deťmi môj hlas. Zvyčajne je audio-komentár rodičmi využívaný ako jedno štádium učenia sa cviku - najprv cvičia podľa videa, potom podľa audia a následne už bez pomôcok sami.

Na videu uvidíte mňa, ako daný cvik cvičím a aj ho slovne sprevádzam. Cieľom týchto videí je ukázať vám, ako má pohyb vyzerať, ak by sme dbali na každý detail - aby ste si vy, dospelí, prípadne vedeli korigovať svoje cvičenie.
Nie je nutné trvať na tejto "dokonalosti" u detí - určite nie na začiatku a nie u menších detí.
U tých väčších okolo 10 rokov a viac už môžeme cvičenie jemne usmerňovať - ak je jeho fyzická stránka to, na čom nám práve záleží.

Zhrnieš mi, čo to tai chi vlastne je?

Tai chi je staré čínske bojové umenie, ktoré sa v súčasnosti stále viac cvičí pre jeho zdravotné účinky. Pomáha zlepšovať držanie tela, prehlbovať dych, učí telo, kde mu je dobre a ako to dosiahnuť. Vie upokojiť aj nabiť energiou. Každopádne pre deti je atraktívna aj tá jeho sebaobranná zložka.

(Kliknite na otázku pre zobrazenie odpovede.)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

S týmto cvikom sa môžete v online kurze stretnúť. Je výborný na prebudenie a rozprúdenie energie, či už ráno alebo vo chvíľach únavy počas dňa. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

A takto to vyzerá, keď cvičí moja 7-ročná (v tom čase) dcéra Lili 🙂.

Poďte sa hrať :)

Vyskúšajte príjemný a prirodzený pohyb prospešný pre vás i vaše deti.