Chceli by ste dať svojim deťom

dar na celý život?

Mám pre vás overený tip, ako:

 • naučíte deti vnímať vlastné telo
  a budú vedieť pracovať so svojou energiou a zdravím;
 • vstúpite spoločne do sveta predstavivosti
  a objavíte dobrodružstvo prepojenia tela a mysle;
 • rozhýbete sa hravo a v radosti
  a rovnováha, uvoľnenosť a koncentrácia sa stanú ich kamarátmi.

Hravé tai chi pre deti

a ich maminky

Volám sa Anna Ďarmati a od roku 2009 je súčasťou mojej tai chi cesty aj cvičenie s deťmi - na kurzoch, v táboroch a neskôr aj s vlastnými tromi. 

Naučila som sa naladiť na ich detskú hravosť a fantáziu a po krôčkoch veľmi jednoduchými cvikmi budovať v nich vnímanie svojho tela, dychu, rovnováhy...

A viete, čo som zistila? Dospelí tie cviky milujú tiež. Sú totiž detské, ale nie detinské, a hlavne - sú funkčné a dobre pochopiteľné. 

Predtým, než som začala cvičiť tai chi, som takmer vôbec nešportovala. A veru, tú strnulosť - v tele i mysli - bolo zo mňa cítiť. Tai chi bola okamžitá láska a prinieslo mi rovnováhu, energiu, zdravie a mnoho ďalších benefitov - postupne. 

Vďaka nazbieraným skúsenostiam vám však môžem ponúknuť niečo, čoho blahodarné pôsobenie pocítite v oveľa kratšom čase. Je to súbor 12 jednoduchých cvikov, ktoré som nazvala Hravé tai chi. Môžete ho cvičiť s deťmi alebo aj pre seba ;)

HRAVÉ TAI CHI PRE DETI A ICH MAMINKY

Pre deti sú pohyby Hravého tai chi natoľko prirodzené, že sa ich v podstate nemusia učiť - sú to rodené tai chi pandy :). A dospelým hravosť cvikov pomáha ostať v uvoľnení a nebrať to (sa) až tak vážne ;)

Čo vám elektronická kniha prinesie?

 • Zoznámite sa s 12 cvikmi a ich pôsobením na telo a psychiku. K cvikom budete mať k dispozícii video- aj audionahrávku.
 • K hlbšiemu pochopeniu filozofie a princípov tai chi vám pomôžu kapitoly o tai chi a detskom tai chi.
 • Nájdete v nej praktické rady, ako, kde a kedy cvičiť s deťmi a ako bonus si môžete pozrieť video záznam z jedného môjho cvičenia s deťmi.
 • “Akčné kroky” spracované v závere knihy vás nasmerujú na cestu a pomôžu vám začať aj vytrvať.

Referencie

U Aničky se můžete opřít o její zkušenosti a profesionalitu. E-book je napsaný velmi lidsky a srozumitelně, praxe s dětmi z ní čiší na každém řádku. Vést děti k prožívání v těle, k propojování mysli a těla, je úžasné dobrodružství, cvičení inspirované taichi je k tomu ideálně nápomocné. E-book Vás chytí za ruku jemně a zkušeně, naladí Vás na přístup ke cvičení a povede k jednotlivým cvikům, bezpečně a v klidu. Určitě do toho jděte!

Lenka RyškováInštruktorka tai chi a sundo

E-book mě naprosto nadchnul a jsem moc ráda, že konečně někdo našel odvahu a pustil se do tématu tai-chi pro děti. Po letech cvičení na sobě vidím, že přínos tai-chi se nedá srovnat s žádným jiným sportem. Není to totiž sport, je to způsob, jak nejenom pečovat o tělo, ale hlavně, jak se naučit pracovat se svou energií a zdravím. A to jsem vždy chtěla své děti naučit. Anna je první, koho znám, kdo má odvahu věnovat se v tomto umění těla i ducha i malým dětem a zpracovala to v e-booku naprosto dokonale. Jasně, zábavně a skvělá jsou ukázková videa ke každému cviku. Najednou to vypadá tak jednoduše. :-) A dostaly mě nahrávky v mp3, které můžu pouštět přímo při cvičení. Poslala bych ho do každé školky a školy.

Andrea GrigerováLektor, fontológ a nadšenec tai chi

Na Aničkin eBook o Tai ji som sa veľmi tešil a zároveň som bol veľmi zvedavý. Čínskym zdravotným cvičeniam Qi gong sa venujem 25 rokov a Tai ji o niečo kratší čas. Celý ten čas ale vediem lekcie len pre dospelých. Ako fyzioterapeut som pomerne znepokojený tým, ako sa pohybové návyky dnešných detí a mládeže zmenili. Nedostatok pestrého pohybu v období, keď je nevyhnutný pre správny vývoj zdravého tela ale aj mysle môže mať následky, ktoré sa už neskorších fázach života nemusia dať dobehnúť akoukoľvek snahou. Už celkom dlhý čas premýšľam, ako priniesť tento zdravý druh pohybu, ako je Tai ji, bližšie deťom tak, aby ich to bavilo. A Aničkin eBook je pre mňa odpoveďou na moje premýšľanie. Pokiaľ chcete, aby sa vaše dieťa rozvíjalo správne, práve toto môže byť skvelou cestou. Cvičenia budú rozvíjať pohybové schopnosti vašeho dieťaťa (alebo detí, v prípade, že vediete skupinové cvičenia) rovnomerne a dostatočne pestro na rozdiel od úzko špecializovaných pohybov konkrétnych športov. Deti sa vďaka týmto cvičeniam naučia vnímať a cítiť svoje telo aj zapojiť predstavivosť a zároveň sa naučia koncentrovať myseľ. Úprimne je to jeden z najväčších darov, ktorý našim deťom môžeme dať, a preto si myslím, že tento eBook je na nezaplatenie a veľmi ďakujem Aničke za tento počin 🙂.

Erik PalkoFyzioterapeut, lektor qi gong a tai chi

Anička prináša dary východných krajín, ako je meditácia v pohybe, do nášho rýchleho západného sveta. Krása jej práce spočíva v tom, že učí naše deti hravou formou, ako si udržiavať silu ducha, mysle a pevné zdravie. Ak chcete priviesť vaše deti k tai chi už v ranom veku, tak tento eBook je pre vás ako stvorený! Vďaka detailnému vysvetleniu jednotlivých cvikov, používaniu fantázie a video podpore to zvládnete. Osobne vidím tento eBook ako bohatstvo, ktoré Anna odovzdáva našim budúcim generáciám.

Veronika Šimkoautorka projektu Antistresový život

HRAVÉ TAI CHI PRE DETI A ICH MAMINKY je naozaj hravé. Deti - tie malé, aj tie ukryté v nás dospelých - hru milujú a rozumejú jej. Spoločné cvičenie s deťmi tak môže byť pre vás veselý zážitok a súčasne plnohodnotne strávený čas. 

Bez pocitu námahy pôsobí harmonicky na telo i myseľ, môžete ho cvičiť ako celý súbor alebo si vybrať len jeden cvik práve vtedy, keď ho budete potrebovať - a zaberie vám len pár minút. 

Zaujíma vás cena, však?

V tejto knihe nájdete 12 cvikov a 9 rokov mojich skúseností s nimi.

Moje kompletné know-how na 60 stranách môžete mať za 25€.

Cenu som zvolila tak, aby bola kniha prístupná a nezaťažila ani rozpočet mamičiek na materskej. 

Keď učím Hravé tai chi na kurzoch, celý súbor sa naučíme za 12 lekcií v celkovej cene 72€. Kurz je výborný spôsob, ako dostať cviky naozaj “do tela”; čo si však nevyberiete, je čas, miesto, nálada... na cvičenie. 

Elektronickú knihu môžete používať podľa svojej chuti a oproti kurzu v nej máte aj videonahrávku ku každému cviku a audiozáznam s prerozprávaným postupom, aby ste časom mohli cvičiť aj bez videa. A za tretinu ceny kurzu ;)

Hodnota, ktorú ja v Hravom tai chi vidím, je možnosť na chvíľu sa zastaviť v tomto uponáhľanom svete, a tu a teraz nájsť hlbší kontakt so sebou a s deťmi. Ukázať deťom spôsob, ako sa starať o svoju energiu, o telo, o zdravie. A recipročne od detí sa učiť uvoľnenosti a radosti z hry a pohybu. Verím, že táto e-kniha vám k tomu poskytne veľa inšpirácie.

Možno sa teraz pýtate...

Je táto kniha pre mňa vhodná, aj keď nemám žiadne skúsenosti s tai chi?

Áno, je. Cviky sú naozaj veľmi jednoduché a popísané tak podrobne, že ich určite zvládnete. A navyše si ich môžete pozrieť na videu, kde ich cvičím pomaly a názorne.

Nie sú moje deti na Hravé tai chi primalé / priveľké?

Hravé tai chi je ideálne pre vek 4-8 rokov. Cvičila som ho aj s “veľkáčmi” cca 10ročnými, stačí trochu zmeniť jazyk, akým cviky podáme.

Máte obavu, či sa to bude vám a vašim deťom páčiť?

Chápem. Preto si môžete zdarma stiahnuť tzv. “Ochutnávku” tejto e-knihy. Nájdete v nej 2 cviky (spolu s popisom, videom a audiom), vyskúšajte si ich a potom sa môžete rozhodnúť.

Naozaj zvládnem naučiť svoje deti Hravé tai chi bez toho, aby ma niekto viedol a korigoval?

Mojím snom je, aby sa Hravé tai chi dostalo k čo najviac deťom. Napísala som preto knihu tak, aby vám dala všetko vedenie, ktoré potrebujete. Ak by ste však mali akékoľvek pochybnosti, či cvičíte dobre, rada vám pomôžem prostredníctvom skype konzultácie.

(Kliknite na otázku pre zobrazenie odpovede.)

S týmto cvikom sa môžete v e-booku stretnúť. Je výborný na prebudenie a rozprúdenie energie, či už ráno alebo vo chvíľach únavy počas dňa. 

A takto to vyzerá, keď cvičí moja 7-ročná dcéra Lili 🙂.

Spolu s knihou môžete získať 3 bonusy ZDARMA

Popisy cvikov spolu s ilustráciami vo verzii pre tlač. Po vytlačení ich môžete používať ako pomôcku pri cvičení. V knihe sa dozviete, ako na to. 

Ilustrácie slúžia na rýchle vizuálne napojenie sa na cvik a deti na ne výborne reagujú. Autorkou je Veronika Kalužáková. 

Meditatívne omaľovánky, ktoré špeciálne pre Hravé tai chi a pre vás nakreslila Zuzka Zuna Straňánková. Omaľovánky nie sú voľne predajné a ich hodnota je 96€. 

Do precítenia cvikov prinášajú nový rozmer a ešte viac deti napoja na energiu daného pohybu. 

Konzultácia so mnou - telefonická, mailová alebo skype konzultácia so mnou. Záleží mi na tom, aby vám Hravé tai chi dobre slúžilo, rada vám preto odpoviem na otázky, vysvetlím, čo bude nejasné a podporím vás, keď si nebudete istí. 

Hodnota konzultácie (do 30 minút) je 15€ a pre vás je to bonus zdarma k zakúpeniu knihy. 

Poďte sa hrať :)

Vyskúšajte príjemný a prirodzený pohyb prospešný pre vás i vaše deti.