Video-kurz obsahuje 5 časovo i fyzicky nenáročných cvikov, ktoré vám rozprúdia a zharmonizujú energiu. Viac informácií o nich nájdete tu.

“Stepping form" je jedinečná forma, na hodinách ju familiárne voláme "skackavá" - zatiaľ mi nenapadol pre ňu zodpovedajúci slovenský názov :)

Je to upravená verzia 37 prvkovej formy majstra Cheng Man-čchinga - teda prvá zo 4 častí formy. Jej autorom je môj učiteľ Paul Renall.

Ako ste si možno všimli, po celý čas je váha vždy len na jednej nohe, pričom pri zmene prvku "preskakujem" na druhú nohu. Cieľom je udržať rovnováhu a táto forma ju skvelo buduje cez posilňovanie dobrej štruktúry tela. Trénovať sa dajú aj ďalšie dôležité techniky - plynulý pohyb rúk, panva v jednej línii bez výškových zmien, vytiahnutá hlava atď. 

Mám ju veľmi rada a ešte som v procese jej zdokonaľovania :)

Učíme sa ju na kurze pre dospelých v jeho druhej časti od 19:20.

Tanec s vejárom je vizuálne výnimočná forma, ktorá v sebe spája prvky tai chi i prvky tanca. Dá sa cvičiť dynamicky a dôrazne alebo aj ladne, pokojne - podľa toho, akú máte práve náladu. Viac informácií nájdete tu >>>.

Preklepanie tela je jeden z 12 cvikov detského tai chi. Je to výborný spôsob, ako začať deň, prebudiť a rozprúdiť svoju energiu. Viac o kurze tai chi pre deti si môžete prečítať tu >>>. 

Svoje skúsenosti s cvičením s deťmi odovzdávam s láskou ďalej prostredníctvom e-knihy Hravé tai chi pre deti a ich maminky. Ochutnávku (s dvomi cvikmi) si môžete stiahnuť zdarma tu >>>

Pár slov na tému tai chi a rovnováha - v tele, emóciách, v pohybe aj v živote. 

Ako ste na tom s rovnováhou v pohybe si môžete prísť vyskúšať na kurz tai chi, budem sa na vás tešiť.