Tai chi pre dospelých

Termín

V júli a v auguste už tradične cvičíme vonku v Medickej záhrade. Nejde o klasický kurz, ale sú to otvorené voľné hodiny, počas ktorých budeme spoznávať tai chi z rôznych pohľadov, užívať si ho a baviť sa. Stretnutia sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov.

Stretávať sa budeme vo vybrané utorky o 19:00.

Na lekcie sa treba vopred prihlasovať na tejto linke, kde nájdete aj ďalšie informácie.

Miesto

Medická záhrada, Bratislava, zraz pri fontáne.

O kurze

STARÉ ČÍNSKE BOJOVÉ UMENIE – CVIČENIE PRE ZDRAVIE – RELAXÁCIA A MEDITÁCIA

Väčšina z vás si pod slovom tai chi (tai chi chuan) predstaví ladný, takmer tanečný pohyb. Áno, aj to je tai chi. Tá časť, ktorú je možné pozorovať navonok.

Tai chi môžeme spoznávať na niekoľkých úrovniach:
1. ako starostlivosť o zdravie
2. ako prepracovaný spôsob sebaobrany
3. ako cestu k sebapoznaniu a pokojnej mysli

Rada by som vás naučila používať tai chi ako súčasť vášho každodenného života.

Pre niekoho to môže znamenať vyjsť zo zabehaných koľají myslenia, konania, pohybu.
Pre niekoho plynulý posun na ceste k objavovaniu niečoho nového.

Každý si môže nájsť vlastný dôvod, prečo začať s tai chi...

Cena

5€ / 45 minút

Ako ďalej

Ak cítite volanie naučiť sa toto umenie, napíšte mi na adresu anna@taichicentrum.sk.
Do kurzu je možné pridať sa kedykoľvek.
Teším sa na vás.
Tai chi kurzy u Aničky som začal navštevovať ako opora mojej priateľke. Najprv som to bral iba ako "zábavku" s pohybom. Po cca pol roku som si ale uvedomil, že mi tai chi dáva ďaleko viac, ako som si pôvodne pripúšťal. Je to nielen o fyzickom pohybe, je to aj o relaxe mysle, učení sa spoznávať vlastné telo, cítiť jeho potreby. Na kurzy chodím rád, vždy keď sa dá, snažím sa nevynechať ani jedenkrát, nakoľko sa vždy dozviem niečo iné. Veľmi ma potešilo, keď bola možnosť naučiť sa aj inú zostavu, než bežne cvičíme, a to tanec s vejárom. Rôznorodosť pohybov a ich premyslenosť v harmónii tela a ducha je neskutočná. Som rád, že nám Anička ponúka aj iné druhy cvičenia (SunDo, spomínaný tanec s vejárom, cvičenie s tai chi učiteľom Paulom z Prahy,...)
Tomáš H.
Bez ohľadu na to, v akom psychickom stave som šla na kurz, vždy sa mi podarilo uvoľnit a naladiť sa na seba. Pre mňa nádherné bolo, že každý pohyb bol vysvetlený komplexne z pohľadu bojového umenia, dychu, toku čchi. Aničkin spôsob vedenia mi dovolil sústrediť sa nielen na techniku, ale aj na pospájanie viacerých aspektov, vďaka čomu viem aj po rokoch stále rozprúdiť energiu a cvičiť v súlade s mojím dychom a naladením.
Halinka F.
Kurz tai chi som dostala ako darček a musím povedať, že to bol pre mňa ozajstný darček. Cvičenie mi prinieslo veľa pokoja, jasnej mysle a veľa energie. Po každej hodine som mala vždy vyčistenú hlavu a dobrú náladu.
Natálka P.
Ďakujem za ten inšpirujúci mikrovesmír, ktorý svojou pozitívnou energiou získava v mojom živote na váhe a dôležitosti.
Andrea S.