Tanec s vejárom

Termín workshopu

10. - 11- 09. 2022

Miesto

Štúdio Body IQ, Miletičova 21, Bratislava

O kurze

Tanec s vejárom nie je typická tai chi forma - aj vznikla ako výsledok inšpiratívneho stretnutia dvoch majstrov - tanečného a tai chi majstra.

Tým pádom je vhodná aj pre ľudí, ktorí ešte s tai chi vôbec v kontakte neboli - nájdu v nej jedinečnú formu vyjadrenia seba.

U skúsených “tajčistov” zase preverí zjednotenie, koordináciu a flexibilitu tela. Plus práca s nástrojom - s vejárom - ponúka možnosť rozšíriť vnímanie za hranice svojho tela.

Tai chi tanec s vejárom je krátka, dynamická forma (má cca 2 minúty), ktorá vám vo veľmi krátkom čase prinesie či energiu alebo uvoľnenie - podľa toho, akým spôsobom ju zacvičíte.

Časový harmonogram:

počas oboch víkendových dní budeme cvičiť po 5 hodín, a to:
10:00-12:30 a 14:30-17:00.

Sála je celá zrkadlová, takže v každom okamihu sa / ma budete dobre vidieť.

Po skončení workshopu budete vedieť zacvičiť celú formu plus dostanete odo mňa video, na ktorom ju cvičím, aby ste si vedeli podľa neho doma opakovať.

Cena

90€ / 10 víkendových hodín

Ako ďalej

Máva na vás vejár a volá, aby ste ho chytili do rúk a začali tancovať? Napíšte mi na adresu anna@taichicentrum.sk.
Teším sa na vás.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Tanec s vejárom mi dáva pocit príjemného spojenia vnútornej sily Tai Chi s krásou. A to ma nadchýna.
Gitka V.
Pre mňa jedna z úžasných vecí na tai chi je, že aj v prípade použitia ako bojové umenie to vyzerá ako tanec a pomáha aj zdravotne. Tanec s vejárom je najelegantnejšia ‘bojová’ forma, ktorú poznám a už jej učenie bol nádherný zážitok. Keď to nakoniec všetko do seba zapadlo, radosť z tanca, pohybu, zvuku je neopísateľný.
Halinka F.
Forma s vejárom snúbi princípy tai chi, pôvab pohybu a exotickú vizuálnosť - a to ju robí výnimočnou. Súčasne veľmi príjemne dopĺňa ostatné tai chi formy a rozvíja tak vnímanie a pochopenie tai chi - a v konečnom dôsledku celkové obohatenie, ktoré tai chi ponúka.
Andrea S.
S Tai chi formou (tancom) s vejárom som sa, vďaka Aničke, stretla prvýkrát na jeseň v roku 2009. Vďaka spoločným priateľom sme strávili spolu niekoľko dní na chate v Roháčoch. Jedného dňa sme posedávali pred chatou, ja som si fotila okolie a Anička začala cvičiť túto formu. Okamžite ma to upútalo - veľmi jemné a plynulé, ale zároveň dynamické pohyby, zdôraznené červeným vejárom. Bolo to krásne a veľmi príjemné na sledovanie - akoby sa stala v plynutí súčasťou tej krásnej prírody navôkol.
Odvtedy si ma získalo všetko spojené s týmto umením / športom, a som vďačná, že som ho vďaka Aničke objavila.

Celá forma má pri správnom cvičení len niekoľko minút, ale napriek výslednej "ľahkosti" a elegancii pohybov to nie je jednoduché cvičenie, a vyžaduje si sústredenie a dlhodobú trpezlivosť. Ja sama si pri cvičení pripomínam ten prvotný pocit "flow", ktorý som mala pri jeho sledovaní pred rokmi - snažím sa o plynulosť a previazanosť krokov a sú chvíle, kedy naozaj zabudnem na všetko okolo seba a "precitnem", až keď zauvažujem nad nasledujúcim krokom.
Napriek tomu, že tanec s vejárom cvičia aj muži, mám ho rada aj kvôli tomu, že ho vnímam ako veľmi ženský. A tiež preto, že to nie je statické cvičenie, dá sa v ňom neustále zdokonaľovať, a môžeme ho prevádzať prakticky kdekoľvek - aj v prírode.
Magdalénka N.