Moje úspechy

V jednej etape môjho tai chi vývoja som sa zúčastnila viacerých súťaží a šampionátov.

Motívov bolo viac - spoznať ďalších ľudí z tai chi komunity, a to aj v medzinárodnom meradle (to sa podarilo, s niektorými som v kontakte doteraz); učiť sa od lepších a získať od porotcov odporúčania na zlepšenie (to sa ukázalo kvôli tempu súťaží ako nerealizovateľné); prekonať svoj strach robiť chyby, byť videná a hodnotená - a dovoliť si nebyť dokonalá (z tohto uhla pohľadu som získala naozaj cenné skúsenosti).

Moje najlepšie výsledky boli tretie miesto na majstrovstvách sveta v Portugalsku v r. 2007 a druhé miesto na majstrovstvách Európy vo Švédsku v r. 2008. Na poslednom medzinárodnom šampionáte v Prahe v r. 2013 som už mala so sebou dvojročnú dcérku a 7mesačné bábätko v brušku. Za tai chi tanec s vejárom som si odniesla zlatú medailu a čínski porotcovia nás celú rodinu pozvali na ich slávnostnú večeru :)

V súčasnosti sú už moje kritéria úspešnosti iné - jednak sú to spokojnosť a pokroky mojich žiakov; a jednak miera toho, ako dokážem tai chi aplikovať do svojho života a vytvárať harmóniu v sebe i okolo seba. A darí sa mi :)

Na týchto skúškach nám s manželom naozaj záležalo. Krásnu Flow form - Formu plynúcej vody - učíme aj na kurzoch.