Ťahák do nepohody

e-book s inšpiratívnymi tipmi
pre 5 podstatných oblastí vášho zdravia

Chceli by ste sa cítiť vyrovnaní, celiství, plní vitálnej a sviežej energie?
V kontakte so sebou, so svojím zdravým telom, spokojným srdcom a pokojnou a bdelou mysľou?

Nemusíte byť zenový majster ani denne hodinu meditovať či cvičiť (aj keď toto by nebolo zlé 😉), aby sa vám to mohlo podariť. 

Stačí chuť, vôľa, trochu času a malý Ťahák s pár dobrými tipmi...

 

Ťahák do nepohody je malá online príručka “prvej pomoci” vo vybraných situáciách, s ktorými si v našom živote nevieme celkom rady. V takých, ktoré ešte nie sú kritické, ale už si dosť pýtajú našu pozornosť. 

Za ten čas, čo vediem tai chi kurzy, som sa naučila túto veľkú pravdu: cesta za každým cieľom začína prvým krokom. A tento Ťahák práve takýmto prvým krokom môže byť pre vás. 

Čo sa naučíte?

 • Cvik Preklepanie tela, Vytrasenie starej čchi, Starý čínsky cvik na dlhovekosť
  V priebehu pár minút sa napojíte na svoje energetické zdroje, naplníte svoje telo čerstvou energiou, uvoľníte sa fyzicky aj psychicky.
 • Cvik Otváranie hrudníka a Slnečné dýchanie
  Uvoľníte si plecia a hrudník, čo vás pripraví na ďalšie dychové cvičenie, pri ktorom príjemne zrelaxujete pri nadychovaní liečivej energie svetla.
 • Rituál prítomnosti
  Prepojíte sa so svojím telom a ukotvíte v prítomnosti a zároveň si uvedomíte, čo môžete okamžite zmeniť, aby ste sa cítili lepšie.
 • 3 + 3 cviky na chrbticu
  Cvičenia vám môžu pomôcť pri bolestiach hlavy, stuhnutom krku, napätí v chrbte, boľavých ramenách či krížoch. Zároveň rozhýbete lopatky a posilníte svaly popri chrbtici. V tejto kapitole som požiadala o spoluprácu Erika Palka, doktora tradičnej čínskej medicíny a fyzioterapeuta, ktorý pre vás tieto cviky vybral a aj natočil.
 • Relaxáciu Kožné dýchanie a Abecedu vďačnosti
  Upokojujúce dychové cvičenie pracuje vizualizáciou a uvoľňuje telo aj myseľ. Abeceda vďačnosti mentálne uzatvára prežitý deň, uvoľňuje tlak myšlienok a emócií a pripraví vás tak na spánok.
Cvičenia v Ťaháku sú iné, ako keď sa sama nútim hýbať; mám pocit, že ma to akoby zastavuje, no na druhej strane ma to zprítomňuje. Keď jazdím na indoor bicykli, tak je to proste také svižné, no myšlienky mi uletia, aj kam by nemali a furt omieľam dokola túto situáciu. Keď napr. cvičím “tvoje” dýchanie, tak sa proste musím sústrediť a “neošálim to”. Ako vzdušné znamenie často odchádzam preč, keď robím niečo monotónne, a tvoje cvičenia ma vracajú späť 👍. Ale najviac sa mi páči rituál prítomnosti, ten si robím, aj keď sa mi ostatné nechce cvičiť alebo sa mi nechce vôbec nič.
Karolína F.

Ako tento Ťahák vlastne vznikol?

Učím tai chi už vyše 16 rokov a u svojich žiakov, ale aj mimo kurzov sa opakovane stretávam s otázkami, či by im tai chi mohlo pomôcť v týchto piatich oblastiach:

 • Potrebujem niečo, čo ma ráno postaví na nohy a doplní mi energiu, keď cez deň nastúpi únava.
 • Viem, že plytko a rýchlo dýcham, čo s tým?
 • Chcel(a) by som vedieť, ako cez deň vypnúť a nájsť si čas pre seba - upokojiť sa, dostať sa do stavu, keď viem počúvať svoje telo a venovať sa sebe, odbúrať stres a obnoviť odolnosť voči náporom zvonku.
 • Bolí ma krk / chrbát / kríže - to by som chcel(a) zmeniť.
 • Mám problém večer zaspať - nejaké tipy, ako na to?

Práve preto som pre vás vytvorila tento Ťahák do nepohody, kde vám na každú z tém prinášam konkrétne tipy - cvičenia a postupy - práve na tie chvíle, keď to budete potrebovať. 

Keďže mám odmala s dýchaním problémy, snažím sa o tejto téme dozvedieť čo najviac. Naozaj, keď som bola dieťa, doktori nado mnou zalamovali rukami, že odpadávam preto, lebo zabúdam dýchať. Prešla som viacerými dýchacími štýlmi a každý mi dal niečo. Anička má krásne vysvetlenú celú fyziológiu dýchania. Teóriu má pekne poprepájanú s cvikmi a ja som pri tom prišla na to, kde je s mojím dýchaním problém. Pomohla mi totiž uvedomiť si, že moja zhrbenosť mi vlastne ubližuje. Dnes viem, ako s tým ďalej pracovať. Ďakujem. ❤ 🙂
Deni

          Čo vďaka Ťaháku získate?

Šikovné tipy na párminútové cvičenia, ktoré dokážete vsunúť do ľubovoľnej pauzy počas dňa - nepotrebujete k tomu žiadne náradie ani extra priestor.

Najčastejšia odpoveď na to, prečo ľudia necvičia, je, že na to nemajú čas. Verím, že môže byť pre vás ťažké nájsť si cez deň nerušenú pol hodinku, a preto všetky tipy a cvičenia v tomto Ťaháku trvajú len niekoľko minút. Buďte tvoriví a sami budete prekvapení, koľko rôznych príležitostí nájdete :).

Účinnú pomoc pri rôznych bolestiach chrbta a chrbtice.

Bolesť tela je vždy jeho protest, informácia o tom, že niečo nie je v poriadku. Predtým, než začneme robiť nejaké zásahy, je dobré tejto informácii porozumieť. Cviky v Ťaháku sú navrhnuté doktorom tradičnej čínskej medicíny, ktorý je súčasne fyzioterapeut. Vybral ich pre vás tak, aby pokryli škálu najbežnejších ťažkostí, ktoré však ešte nepotrebujú diagnostiku a odbornú liečbu. Je možné (a vhodné) cvičiť ich aj preventívne.

Praktické návody, ako upokojiť myseľ a dostať sa do lepšieho kontaktu so sebou.

Tai chi mnohí ľudia vnímajú v jeho vonkajšej podobe - ako zdravotné cvičenie alebo bojové umenie. Pre mňa je tai chi najmä o ceste do vnútra, vnútornej harmónii, uvoľnení, rovnováhe. A tento jeho aspekt je prístupný pre všetkých, či už sa tai chi venujú alebo nie. V Ťaháku vám sprostredkovávam niekoľko príjemných rituálov, ktoré vás do vášho vnútra zavedú.

(Rozkliknite pre viac info)

Ahoj Anička, čítala som si v noci tvoj e-book, veľmi sa mi páči 🙂. Podľa mňa je táto forma "knihy" úplne super, tým, že si môžem kliknúť na video a pozrieť sa, ako presne sa to cvičí, tak to je na nezaplatenie. Pozerala som hlavne časť o dychu, to je pre mňa teraz také najaktuálnejšie a páčilo sa mi to veľmi ❤
Veronika P.

Pre mňa je momentálne najaktuálnejší rituál, ktorým sa v priebehu minútky sprítomním a uzemním. Keby som mala čas a priestor pre seba, určite by som si zacvičila tai chi, ktorému sa venujem už od roku 2002, ale poznáte to, niekedy je potrebné naozaj okamžité riešenie.

Avšak predtým, než som s tai chi začala, bol mojou témou určite dych. Bola som typický predstaviteľ toho, o čom píšem - plytké, rýchle a krátke dýchanie, najmä v záplave emócií. Som rada, že dnes je to inak, viem počúvať svoje telo a môj dych dobre reaguje na konkrétnu situáciu. 

         A koľko vás Ťahák bude stáť?

 • 40 strán
 • 16 cvičení
 • 6 videí

môže byť vašich za uvádzaciu cenu 10€.

Mojím pôvodným zámerom bolo napísať pre vás pár strán s pár cvičeniami - rýchlovkami, ktoré by vás naštartovali, namotivovali a podali vám pomocnú ruku v tých oblastiach, ktoré si to pýtajú. 

Finálny objem informácií ďaleko presiahol plán 🙂, ale cenu nechám takú nízku, ako som chcela. Budem rada, ak bude Ťahák prístupný pre všetkých. 

Jeho skutočnú hodnotu posúdite už VY doma, a ja verím, že to bude nezmerateľná radosť z postupného odškrtávania “kritických” oblastí - napríklad tak, ako vidíte na obázku nižšie...

Ťahák do nepohody vie použiť vďaka super témam úplne každy - či trávi čas doma s deťmi na materskej, či sedí celý deň za počítačom. Cviky sú príjemné a zábavné, dajú sa hravo cvičiť aj s drobcami. Ja som začala s cvikmi na doplnenie energie a popravde už pár dní som si nedala druhú kávu =)
Barbora P.

          Možno vás teraz zaujíma...

Už cvičím tai chi, bude pre mňa Ťahák prínosný?

Ak ste si aspoň pri jednej téme povedali, že je to aj o vás, tak bude :)
Všetky postupy a cvičenia vychádzajú z tai chi princípov, ale nie sú to priamo tai chi cviky.
Nečakajte však, prosím, že Ťahák prehĺbi úroveň vašej tai chi formy.

Mám diagnostikované ochorenie chrbtice, môžem cvičiť cviky z témy o bolestiach chrbta?

Pri každom cviku ich autor Erik Palko, doktor tradičnej čínskej medicíny a fyzioterapeut, uvádza, na čo si dať pozor a ako presne ho cvičiť. V každom prípade ich však prekonzultujte so svojím lekárom.

Čo v prípade, keď mi Ťahák nepomôže?

Postupy v Ťaháku potrebujú svoj čas a pravidelné opakovanie, aby mali žiadúci efekt. Ak ani po 30 dňoch zodpovedného cvičenia nepostrehnete zlepšenie, napíšte mi a ja vám vrátim peniaze.

Čo keď budem chcieť pokračovať ďalej s tai chi / v práci na svojom zdraví?

Na mojej stránke si môžete vybrať ďalšie produkty a online alebo offline kurzy, skype konzultácie či súkromné hodiny. Rada pre vás vytvorím postup na mieru :)

(Rozkliknite pre viac informácií.)

Páči sa mi na tvojom ťaháčiku taká správne odhadnutá stručnosť, ale pritom aj úplný začiatočník má dostatočné informácie. A zvolené témy a cvičenia sa podľa mňa úplne hodia a sú nesmierne potrebné pre ľudí dnes. A teda v tejto karanténe obzvlášť. Lebo pokojný vnútorný pohyb prechádzajúci von cez správne dýchanie sa dá bez problémov aj v byte skúšať a precítiť samého seba. Ďakujem za možnosť prečítať si ho a určite ma nakopne vydať sa týmto smerom...
Petruška M.