SunDo

Termín workshopu

Marcový termín bol veľmi úspešný. Ďalší termín plánujeme čoskoro.

Miesto

Lotus Centrum, Župné námestie 9, Bratislava

O kurze

Sundo je prastaré kórejské taoistické umenie osobného rozvoja, ktoré komplexnými prostriedkami pokrýva potreby tela, mysle a duše.

Pomôže vám ponaťahovať telo, uvoľniť z neho stres a nepohodu, vyčistí vám hlavu a poteší dušu, pretože sa pri cvičení spojíte so sebou a zharmonizujete.

PRE KOHO JE CVIČENIE URČENÉ:
- pre toho, kto chce silnejšie telo a súčasne si chce zachovať pružnosť
- pre toho, kto sa chce upokojiť v mysli a duši
- pre toho, kto si chce zlepšiť kondíciu tela a dychu aj pre iné aktivity
- pre toho, kto verí postupnému pokroku
- pre toho, kto chce mať viac energie

Zdravotné účinky cvičenia:
SunDo prax napomáha rozvíjať silnú životnú­ energiu a aktivuje prirodzené liečivé sily nášho tela. V priebehu dychovej časti navodzuje hlboké meditačné stavy a prehlbuje našu spiritualitu.
Pretože prax uvoľňuje zablokované energetické dráhy v tele a zhromažďuje životnú­ energiu čchi, cvi­čiaci pociťuje zlepšenie zdravia na fyzickej úrovni. Keď sa tantien stabilizuje­ v silnejšej energii, myseľ človeka se vyváži­ a uzemní­. Praxou sa dostáva do tela viac kyslíka, čím sa zlepšuje aj náš metabolizmus. Sundo podporuje cirkuláciu krvi v tele a tým pomáha zotaviť sa z únavy a mentálneho napätia.

SunDo prax je tiež známa ako nápomocná v boji s obezitou, vysokým krvným tlakom, cukrovkou a vysokým cholesterolom. Zlepšuje sa trávenie, pretože hlboké brušné dýchanie stimuluje črevá. So zlepšeným trávení­m a vylučovaním sa nám vyjasní­ a vyčistí aj pleť.

Ľudia, ktorí začnú cvičiť SunDo, najčastejšie uvádzajú:
- lepší­ a hlbší­ spánok
- menej stavov únavy a vyčerpanosti
- viac energie v každodennom živote
- sústredenejšia a jasná myseľ
- zlepšenie­ flexibility tela
- úľava od emočného stresu
- lepšie­ trávenie, normálne­ a pravidelné vylučovanie
- teplejšie končatiny (u tých, ktorí trpeli na studené ruky a nohy)
- odolnosť voči chrípke alebo rýchlejšie zotavenie­
- celkové posilenie imunitné­ho systému

Prax cvičenia SunDo:
Pri cvičení sa ponaťahujete v rôznych strečingových pozíciách, chrbticu si precvičíte rotačnými cvikmi, každá časť tela sa prebudí k životu (zvyšuje sa pohyblivosť bedier­, posilňujú sa členky, zvyšuje sa pružnosť chrbtice, zásadným spôsobom sa zväčšuje sila stredu tela). Pri statickom dýchaní má myseľ možnosť sa upokojiť, sústrediť sa na dych. Komplexnosť cvičenia vás možno prekvapí i poteší.

Lektorka: Lenka Ryšková, Praha

Cena

20€ / 3 hodiny

Ako ďalej

Cítite, že sa vaše telo poteší možnosti ponaťahovať sa a prečistiť hlbokým dýchaním? V kurze sú posledné 4 miesta. Napíšte mi na adresu anna@taichicentrum.sk .
Teším sa na vás.