Kurzy a workshopy

"Žiaci, ktorí sa rozhodnú brať štúdium tai chi vážne, si postupne začínajú všímať, ako sa pomaly mení ich osobnosť. Vďaka uvoľneniu sú otvorenejší voči ľuďom a situáciám, zmenšili sa ich obavy a úzkosti a sú menej zahľadení do seba.

Narastajúca integrita či celistvosť v cvičení sa prejavuje v "umiernenom" správaní. Žiak tai chi tak ľahko nespanikári a nezačne bezhlavo riskovať. Integrita a celistvosť osobnosti prehlbuje tiež zmysel pre zodpovednosť a znižuje tendenciu zvádzať zodpovednosť na vonkajšie okolnosti alebo ostatných zúčastnených."

profesor Čeng Man-Čching

Letné tai chi v parku

14.7. - 25.8.Medická záhrada, Bratislava
Pozývam vás na tradičné letné open air stretnutia otvorené pre kohokoľvek, kto má chuť zacvičiť si tai chi.

Cvičievať budeme utorky o 19:00 cca hodinku, ak to počasie dovolí.
Na utorok, o ktorý budete mať záujem, sa treba nahlásiť vopred, a to tu >>>.
Tam nájdete aj všetky ďalšie informácie k prihlasovaniu.

Ako cvičenie prebieha?

Stretneme sa pri fontáne, odkiaľ sa presunieme na najbližšiu voľnú trávnatú plochu. Rozcvičíme sa, dáme si trochu čchi kungu a potom cvičíme formy, ktoré vieme: 24 prvková forma, 37prvková forma, flow forma, tanec s vejárom.

Z účastníkov každý cvičí tak, ako vie; začiatočníci odpozorovávajú a snažia sa nasledovať. Počas cvičenia nevysvetľujem - nie sú to výukové lekcie, ale po skončení som k dispozícii, ak by boli otázky.
Ďalšie možné prvky hodiny sú práca vo dvojici, tui shou, meditácia v stoji.
Cena cvičenia je 5€ / hod.

Teším sa na vás.

Hravé tai chi pre deti počas leta

14.7. - 25.8.Medická záhrada, Bratislava
Premiérové letné otvorené cvičenia tai chi pre deti vo veku 5+ rokov.
Koncept Hravého tai chi je celkom iný ako pri výuke dospelých, vychádza z napodobňovania pohybov zvierat alebo prírodných javov. Učí deti správnemu držaniu tela, posilňuje chrbticu a svalstvo, harmonizuje ľavú a pravú hemisféru a „nenápadne“ ich vedie k vnútornej disciplíne. Rovnomerne rozvíja myseľ aj telo.

Cvičievať budeme utorky o 17:00 cca hodinku, ak to počasie dovolí.
Na utorok, o ktorý budete mať záujem, sa treba nahlásiť vopred, a to tu >>>.
Tam nájdete aj všetky ďalšie informácie k prihlasovaniu.

Ako cvičenie prebieha?

V porovnaní s cvičením dospelých deti necvičia tak pomaly, ale tempo cvičenia je prispôsobené ich temperamentu. Na začiatku je rozcvička s prvkami strečingu, nasledujú jednoduché a hravé dýchacie cvičenia a po nich prichádza k slovu tai chi.

Základné témy:
1. dýchanie, sústredenosť, koncentrácia, vizualizácia
2. flexibilita
3. svalový tonus
4. rovnováha a pokoj

Cena cvičenia je 5€ / hod.

Teším sa na vás a vaše deti.

Tai chi pre ženy

TAI CHI PRE ŽENY - sila v jemnosti, harmónia v pohybe

Kurz ponúka ženám / matkám tie najdôležitejšie tai chi princípy v príjemnej relaxačnej forme (pre deti zabezpečíme opatrovanie a aktivity). 

Tanec s vejárom

Tanec s vejárom sa teší v Číne dlhej tradícii, tomuto umeniu sa tam učia ženy aj muži. Dnes slúži ako prostriedok vyjadrenia individuálnej energie nádherným, ladným spôsobom.

Tai chi kurzy pre dospelých

Tai chi môžeme spoznávať na niekoľkých úrovniach:
1. ako starostlivosť o zdravie,
2. ako prepracovaný spôsob sebaobrany,
3. ako cestu k sebapoznaniu a pokojnej mysli.

Tai chi pre deti

Tai chi pre deti je nesúťažná a hravá forma pohybu, ktorá ruka v ruke rozvíja telo i myseľ. Učí deti správnemu držaniu tela, posilňuje chrbticu a svalstvo, harmonizuje ľavú a pravú hemisféru a „nenápadne“ ich vedie k vnútornej disciplíne.

Forma plynúcej vody

Flow form je zostava, ktorú sa naučíte rýchlo a ľahko. Nesústredíme sa pri nej na detaily, takže je jednoduché udržať plynulý tok pohybu. 

Pomáha budovať rovnováhu a vnímanie svojho stredu. 

Video-kurz:

5 krátkych, jednoduchých cvikov, ktoré vás nasmerujú na cestu harmónie vo vnútri tela, medzi telom a mysľou a medzi vami a okolitým svetom.