Kurzy a workshopy

Tajči čaj si daj - s témou tajči pre páry

22.9. - 22.9.Hagia Sofia, Klincová 20
Pozývam vás na tretie čajové tajči stretnutie - ako aj doteraz, hodinku sa porozprávame pri dobrom čaji, hodinku pocvičíme.

Téma je tento raz viac než výnimočná - taj či pre páry.

Ak sa vám podarí prísť na Tajči čaj aj s polovičkou, je to bonus plus. Ale pokojne príďte aj sólo - to, čo sa naučíte (o sebe), potom môžete preniesť do vzťahu.

Cvičenie bude prebiehať vo dvojiciach (po krátkej tai chi rozcvičke zameranej na rovnováhu) a bude zážitkové. Takže nečakajte žiadne prednášky :), učiteľom bude vaše telo a sprievodcom pocity, ktoré sa pri cvičení objavia.

Témy, ktorým sa budeme venovať, budú zhruba tieto (zhruba preto, že nechávam otvorený priestor aj dynamike konkrétnej skupiny):

- dokážem sa nechať viesť, dokážem dôverovať a odovzdať sa? (ženy) / dokážem viesť, byť vo svojej sile a veriť si? (muži)
- ako sa cítim, keď je na mne priveľa zodpovednosti?
- ako sa správam pod tlakom, aké sú vtedy moje automatické reakcie?
- čo mi môj partner / moja partnerka zrkadlí?

Počas cvičenia pôjdeme do hĺbky len toľko, koľko budete chcieť a sľubujem, že aj napriek vážnym témam sa budeme baviť :)

Koncepcia tajči pre páry vznikla na základe toho, čo ma tajči o sebe naučilo. Na workshopoch s našim učiteľom Paulom Renallom (na fotke) pracujem často vo dvojici s mojím manželom, ktorý tiež cvičí tajči, a veru sa nám neraz vynorili rôzne témy ;)

Verím, že mnohokrát to, čo nevieme spracovať hlavou, lepšie pochopíme cez telo. A nemusí ísť pritom o žiadne životné krízy, veď pracovať na sebe môžeme aj cez malé veci :)

Tajči čaj má obmedzenú kapacitu 12-14 ľudí, takže atmosféra bude komorná a som presvedčená, že tak ako uplynulé dva razy, aj veľmi príjemná. Prihlásiť sa treba vopred.

Teším sa na vás, príďte :)

Cena 2 hodinového stretnutia je 8€.

PARKOVANIE: Parkovanie voľné. Vo dvore. Vjazd/ Výjazd z ľavej strany budovy Klincová 22, pozdĺž budovy do dvora.

Tai chi pre ženy

TAI CHI PRE ŽENY - sila v jemnosti, harmónia v pohybe

Kurz ponúka ženám / matkám tie najdôležitejšie tai chi princípy v príjemnej relaxačnej forme (pre deti zabezpečíme opatrovanie a aktivity). 

Tanec s vejárom

Tanec s vejárom sa teší v Číne dlhej tradícii, tomuto umeniu sa tam učia ženy aj muži. Dnes slúži ako prostriedok vyjadrenia individuálnej energie nádherným, ladným spôsobom.

Tai chi kurzy pre dospelých

Tai chi môžeme spoznávať na niekoľkých úrovniach:
1. ako starostlivosť o zdravie,
2. ako prepracovaný spôsob sebaobrany,
3. ako cestu k sebapoznaniu a pokojnej mysli.

Tai chi pre deti

Tai chi pre deti je nesúťažná a hravá forma pohybu, ktorá ruka v ruke rozvíja telo i myseľ. Učí deti správnemu držaniu tela, posilňuje chrbticu a svalstvo, harmonizuje ľavú a pravú hemisféru a „nenápadne“ ich vedie k vnútornej disciplíne.

Forma plynúcej vody

Flow form je zostava, ktorú sa naučíte rýchlo a ľahko. Nesústredíme sa pri nej na detaily, takže je jednoduché udržať plynulý tok pohybu. 

Pomáha budovať rovnováhu a vnímanie svojho stredu. 

Daoyin Yangsheng Gong - čchi kungový workshop

Daoyin Yangsheng Gong môžeme preložiť ako približne ako “technika na načerpanie životných síl”. Je to pôvodný termín pre cvičenia spájajúce myseľ a telo a kultivujúce vnútornú energiu - dnes sa pre ne používa označenie Qi gong / čchi kung (vyslovujeme čikung).

Video-kurz:

5 krátkych, jednoduchých cvikov, ktoré vás nasmerujú na cestu harmónie vo vnútri tela, medzi telom a mysľou a medzi vami a okolitým svetom.