Kurzy a workshopy

"Žiaci, ktorí sa rozhodnú brať štúdium tai chi vážne, si postupne začínajú všímať, ako sa pomaly mení ich osobnosť. Vďaka uvoľneniu sú otvorenejší voči ľuďom a situáciám, zmenšili sa ich obavy a úzkosti a sú menej zahľadení do seba.

Narastajúca integrita či celistvosť v cvičení sa prejavuje v "umiernenom" správaní. Žiak tai chi tak ľahko nespanikári a nezačne bezhlavo riskovať. Integrita a celistvosť osobnosti prehlbuje tiež zmysel pre zodpovednosť a znižuje tendenciu zvádzať zodpovednosť na vonkajšie okolnosti alebo ostatných zúčastnených."

profesor Čeng Man-Čching

Tai chi pre ženy

TAI CHI PRE ŽENY - sila v jemnosti, harmónia v pohybe

Kurz ponúka ženám / matkám tie najdôležitejšie tai chi princípy v príjemnej relaxačnej forme (pre deti zabezpečíme opatrovanie a aktivity). 

Tanec s vejárom

Tanec s vejárom sa teší v Číne dlhej tradícii, tomuto umeniu sa tam učia ženy aj muži. Dnes slúži ako prostriedok vyjadrenia individuálnej energie nádherným, ladným spôsobom.

Tai chi kurzy pre dospelých

Tai chi môžeme spoznávať na niekoľkých úrovniach:
1. ako starostlivosť o zdravie,
2. ako prepracovaný spôsob sebaobrany,
3. ako cestu k sebapoznaniu a pokojnej mysli.

Tai chi pre deti

Tai chi pre deti je nesúťažná a hravá forma pohybu, ktorá ruka v ruke rozvíja telo i myseľ. Učí deti správnemu držaniu tela, posilňuje chrbticu a svalstvo, harmonizuje ľavú a pravú hemisféru a „nenápadne“ ich vedie k vnútornej disciplíne.

Forma plynúcej vody

Flow form je zostava, ktorú sa naučíte rýchlo a ľahko. Nesústredíme sa pri nej na detaily, takže je jednoduché udržať plynulý tok pohybu. 

Pomáha budovať rovnováhu a vnímanie svojho stredu. 

Referencie účastníkov kurzov

“Tai chi mi veľa dáva aj fyzicky, ale čo si uvedomujem, že ešte viac v oblasti sebavedomia a vnútornej rovnováhy. V minulosti som problémom (aj útokom - mentálnym, či verbálnym, ...) čelila kŕčovito, stuhnuto, možno aj "protiútočne" 🙂. Teraz automaticky hľadám v sebe vnútornú rovnováhu a bod, ktorý mi pomôže orientovať reakciu tým správnym smerom. A vidím, že je to účinnejšie.”
Gitka V.
Mám cez sedemdesiat rokov a v živote som sa snažil dosiahnuť výsledky v rôznych telesných systémoch. A tak som narazil na Taichicentrum v BA a zapojil sa do snahy trénerov odovzdať základné vedomosti celého systému Tai chi. Mne osobne to prinieslo profit v uvoľnení kĺbov a celkovej orientácii pri rehabilitácii po problémoch po prasknutí aneuryzmy v hlave a následnej operácii. Spôsob tréningu a celkový kolegiálny vzťah sú pre mňa veľkým benefitom, za čo Anke a Jankovi ďakujem.
Peter Š.
“Uzemnenie - uvoľnenie - integrita su princípy tai chi, ktoré mi pomáhajú posilňovať fyzickú a duševnú rovnováhu.”
Andrea S.
“Tai chi mi zlepšilo spánok vďaka práci s dychom a meditácii. Tiež sa zlepšila moja koncentrácia, pri práci sa cítim viac v rovnováhe, nenechám sa vyrušiť a rozptýliť.”
Giuliano B.
Norika: “Už sa viac nepostavím krivo. Koľko ráz by som sa rada len tak “zošuchla” váhou krivo, ale už mi to nedá, odkedy cvičím tai chi, musím stáť rovno 😄.”

Magdalénka: “Tai chi s Aničkou mi do života prinieslo harmóniu a pokoj, ktoré som v tom období hľadala. Vďaka nemu si zároveň lepšie uvedomujem prípadné napätie (fyzické, alebo duševné), celkové držanie tela a koordináciu pohybov, aj keď ho práve necvičím.”
Norika Š. & Magdalénka N.