Dračie kartičky

 • Dračie kartičky ako doplnok ku knihe Tajomstvo ríše draka
  V 10 rozprávkach knihy nájdete veľa krásnych obrazov a myšlienok, ktoré s vami zarezonujú a ostanú vo vás znieť. Prostredníctvom Dračích kartičiek s vami môžu ostať aj fyzicky a sprevádzať vás či vaše deti na ceste do vnútra seba.
 • Ako s nimi pracovať?
  Ako vám bude srdce ráčiť :).
  Môžete si s deťmi prečítať jednu rozprávku a potom sa o nej podľa kartičiek porozprávať.
  Alebo sa po prečítaní celej knihy s kartami zahrať, triediť si ich, ktoré ku ktorej rozprávke patria, pospomínať si, čo deti v príbehoch zaujalo.
  Môžete si karty rozložiť a hľadať, ktorá vás najviac osloví a popremýšľať, prečo práve tá.
  Alebo si z kariet náhodne jednu (viacero) vytiahnuť a pozrieť sa, čo vám chce povedať.
  Ak ste učitelia, môžete si karty s konkrétnymi myšlienkami vyberať cielene - pre témy, ktoré potrebujete v triede prebrať.
  A vaše deti určite prídu na ďalšie možnosti :).
 • 50 kariet
  V elegantnom vrecúšku dostanete 49 obrázkových kariet s inšpiratívnymi myšlienkami z knihy + jednu kartu so sprievodným textom.

Príbeh Dračích kartičiek

Dračie kartičky vznikli z lásky k dieťaťu, k múdrosti a k umeniu. Začala ich spontánne maľovať moja kamarátka, tai chi žiačka a nadšená čitateľka Tajomstva ríše draka Lenka Chudjaková pre svojho synovca Dávida.

Aby si z nich mohol vyťahovať myšlienky z rozprávok, ktoré by ho podporili aj potešili, aby o nich potom mohli diskutovať a aby mu to snáď pomohlo k lepšiemu porozumeniu sebe aj ľuďom okolo.

Ako ona hovorí: "Impulzom k vytvoreniu kartičiek bolo očarenie tvojimi rozprávkami a chuť vytvoriť kresbičky spolu s myšlienkami z rozprávok, ktoré by pomohli Dávidovi."

Keď kartičiek pribúdalo a keď sa každému naokolo veľmi páčili, obaja dospeli k tomu, že by bola škoda, keby kartičky nemali aj ďalšie deti a ďalší dospelí, ktorým na nich (aj na sebe) záleží. A ja som za to veľmi vďačná, lebo vidím ich veľký potenciál pri komunikácii / práci s deťmi, doma aj v školách či škôlkach.

S Lenkou sme sa dohodli, že karty dáme vytlačiť a bude možné si ich kúpiť spolu s knižkou. Našli sme pre ne ten najkrajší papier, ktorý korešponduje s pôvodným akvarelovým, grafik ich naskenoval, pripravil na tlač a teraz už kartičky čakajú len na vás :).

"Ja hlboko verím v to, čo robíš a o čo sa snažíš. V tvoj projekt Hravým tai chi k emocionálnej rovnováhe detí, ktorým chceš zaviesť do škôl tento tvoj spôsob práce s telom a emóciami - cez rozprávky a detské tai chi. (Škoda, že také niečo nebolo, keď som bola ja malá.) A aj keď ti niekto povie, že je to ťažké a nemožné, tak ja v tom hrdo za tebou stojím. A chcem pomôcť k šíreniu tvojho sna - aj týmito kartičkami, ktoré vznikli z lásky k tvojim múdrym rozprávkam."
Lenka Chudjaková

Cena kariet je 15€.

Balíček, ktorý dostanete, obsahuje:

49 kariet s obrázkami a myšlienkami z rozprávok (7,5cm x 10,5cm)

návod / inšpiráciu na používanie kariet

vrecúško na ochranu kariet

Bonusom navyše je Lenkina jemnosť a neha, ktorá sa ukrýva v obrázkoch aj v ručnom písme, ktorým sú myšlienky na kartičkách zachytené.

Karty je možné si kúpiť len ako doplnok ku knižke Tajomstvo ríše draka. Po kliknutí na tlačítko na spodku stránky budete presmerovaní na objednávkový formulár, kde si môžete zvoliť kombináciu kniha + kartičky. V prípade, že už knižku máte a kartičky si k nej chcete dokúpiť, kontaktujte ma, prosím, e-mailom. 

Aké sú prvé reakcie?

Tieto krásne kartičky na kreatívnom papieri sú ozdobou knihy.

Klára


Nádherné spracovanie a skvelý nápad.

Lucia


Určite sú aj pre nás, veľké deti. Takéto "detské kresbičky," milujem najviac a je v nich kopa radosti. Ručné písmo má svoje čaro a spolu so zvieratkami aj silu.

Lucia Alma


Viem si živo predstaviť Dračie kartičky ako súčasť vašich hier s deťmi, ale aj ako pomocníka pri náročnejších situáciách. Zvolené myšlienky sú výstižné a trefné bez rozdielu veku - pre deti menšie, väčšie, aj tie dospelé :).
A možno vám deti podľa nich porozprávajú celkom nové príbehy, svoje vlastné. Dračie kartičky sú totiž (tak ako aj kniha Tajomstvo ríše draka) pozvánkou do ich sveta. Čo už môže byť viac?